ŽENY A :Týden ve znamení porážek

Náš A-tým má za sebou výsledkově velmi nepovedený týden. Družstvo odehrálo v týdnu celkem tři utkání a ze všech bohužel odcházelo poraženo.

20.11.2013

BK Sluneta Ústí nad Labem – SOKOL Nusle 74:67

Na úvod je nezbytné krátce zhodnotit pohárové utkání v Ústí nad Labem. V Ústí nás čekal, na to že se jednalo o druholigové družstvo, velice kvalitní soupeř. V utkání se nám bohužel nedařilo najít recept na velice tvrdou hru domácího týmu. Ústí praktikovalo i zonovou obranu, která nám ale až tak velké problémy nedělala. Naším největším nedostatkem bylo opět proměňování vyložených šancí z prostoru pod košem (lepší procentuální střelba trojek než střelba z podkoše naznačuje hlavní důvod neúspěchu). Po shlédnutí statistik jasně vyplívá, ž e nás porazilo duo hráček Kallmünzerová a Medunová, což bylo vidět i v reálu na hřišti. Zejména Medunová nám velmi „zatápěla“ na doskoku a k tomu přidala ještě 26 bodů. Toto utkání se prohrálo hlavně díky naší malé aktivitě na útočném doskoku a neproměňování vyložených šancí. Výsledek 67:74 hovoří za vše. Jako největší pozitivum utkání vidím úspěšny blok Lucie Kulíškové (její první v soutěžním utkání).

23.11.2013

SOKOL Nusle – SPARTA Praha 57:83

V sobotu nás čekalo velice důležité utkání proti Spartě, které bylo nutné vyhrát vzhledem ke vzájemné bilanci obou týmů (v prvním utkání naše družstvo na Spartě vyhrálo). Bohužel hned v úvodu utkání se nepovedlo vůbec nic. Sparta oproti minulému zápasu změnila svůj útočný systém a velice zrychlila svojí hru. Holky vůbec nestíhaly čelit Spartě v jejím útočném snažení a výsledkem bylo to, že jsme nedokázaly dlouhé minuty vstřelit ani bod. Pokaždé když se nám podařilo dotáhnout Spartu na rozdíl pár bodů přišel kontr soupeře a tak utkání skončilo zaslouženou výhrou Sparty. Na naší straně je tristní zejména statistika ztrát (podle naší interní statistiky celkem 31!!!). No zbývá jen doufat, že tato porážka nezastavila naší cestu do play-off.

Střelci:Matulková 18, Vondrášková 10, Brejlová 8, Buldrová 7, Urbanová 5, Ferbasová 4, Křížová 2, Vondráčková 2, Kulíšková 1 a Haffnerová 0.

Top statistiky jednotlivců:

Nejvíce bodů: Matulková 18

Nejvíce doskoků: Matulková 7

Nejvíce asistencí: Vondrášková 3

Nejvytíženější hráčka: Matulková 27 minut a 52 vteřin

24.11.2013

SOKOL Nusle – BK Pliska Studánka Pardubice 55:64

Sobotní a nedělní utkání by se dala označit jako „noc a den“. Proti favoritovi soutěže nastoupilo naše družstvo v mnohem lepším rozpoložení než v sobotu. Podle mého názoru se jednalo o pohledný a kvalitní zápas. V obraně se nám celkem slušně dařilo, ale bohužel naše útočné snažení bylo z velké části neefektivní. Bohužel nás opět potápěla úspěšnost střelby z pod koše, kdy se nám nedařilo proměňovat nájezdy a jednoduché střely. Zajímavé je, že ve všech posledních zápasech máme horší střelbu z vymezeného úzení než z pozic, které jsou od koše podstatně dál. Nicméně se na toto utkání dá pohlížet s dávkou optimismu vzhledem do budoucna. Musíme věřit, že v příštím kole v Brně obě utkání vyhrajeme. A my vyhrajeme !!!

Střelci: Jandová 13, Vondráčková 12, Brejlová 11, Buldrová 6, Kulíšková 5, Urbanová 4, Vondrášková 2, Křížová 2, Haffnerová 0 a Ferbasová 0.

Top statistiky jednotlivců:

Nejvíce bodů: Jandová 13

Nejvíce doskoků: Vondráčková 10

Nejvíce asistencí: Křížová 4

Nejvíce zisků: Jandová, Urbanová, Vondráčková 2

Nejvytíženější hráčka: Vondráčková 30 minut a 25 vteřin

Odkaz na fotky ze sobotního utkání:  http://www.radecha.cz/galerie/SNSP/

Posledních 30 dnů: 491 | Posledních 7 dnů: 119 | Poslední den: 5