ŽENY A: Z prvních zápasů vezeme dvě prohry

Po odložených úvodních utkáních nás čekaly první ostré zápasy této sezóny a bohužel se nám z venku nepodařilo přivést ani jednu výhru. Náš tým prošel před sezónou značnou obměnou a je faktem, že nám bude asi chvilku trvat, než se celkově sehrajeme a doladíme zejména naše útočné snažení. Oproti minulému roku nám chybí celkem tři podkošové hráčky: Lucie Červenková a Zuzana Kučerová odešly do Jablonce a Terezka Vondrášková má studijní povinnosti za oceánem. Naopak do týmu přišly na posílení perimetru Laura Plačková (Pečky) a Kim Spiecker (USA). Pod košem nás posílila Tereza Barnetová z Kralup.

BK Havířov – SOKOL Nusle 60:57

Body: Barnetová Tereza 11, Buldrová Andrea 10, Křížová Jana 9, Plačková Laura 9, Mervínská Gabriela 8, Pospíšilová Petra 5, Harcegová Miroslava 3, Josefusová Gabriela 2, Novotná Michaela 0, Spiecker Kimberly Joy Eve 0

Nováček soutěže z Havířova se v utkání opíral zejména o výkony Ostravských hráček. Nám utekl začátek zápasu, s čímž jsme se ale dokázali poprat a v průběhu duelu jsme otočili vývoj skóre na naší stranu. Bohužel se nám nepodařila poslední čtvrtina a z Havířova jsme odjížděli s velmi těsnou prohrou. Faktem je, že utkání bylo i ze statistického hlediska zcela vyrovnané, s jedinou výjimkou. Tou byly trestné hody, těch se nám podařilo zahodit celkem 9 a to při porážce o 3 body opravdu zamrzí. Havířov hraje sympatický běhavý basketbal se střídáním osobní a zónové obrany. Celkově je Havířovské prostředí docela milým zpestřením prvoligové soutěže, pěkná hala a na první ligu i celkem slušná divácká návštěva, na které bylo vidět, že se basketbalem opravdu baví. V našem týmu se nejvíce dařilo Petře Pospíšilové a Tereze Barnetové. Pospa k pěti bodům přidala i sedm získaných faulů a osm doskoků, zatím co Tereza dala 11 bodů a když přidala i 11 doskoků, hned v prvním utkání za Nusle si připsala double-double.

SK UP Olomouc – SOKOL Nusle 65:60

Body: Kulíšková Lucie 22, Pospíšilová Petra 10, Barnetová Tereza 9, Křížová Jana 5, Mervínská Gabriela 4, Plačková Laura 3, Buldrová Andrea 0, Harcegová Miroslava 0, Josefusová Gabriela 0, Novotná Michaela 0, Spiecker Kimberly Joy Eve 0

Do Olomouce jsme si určitě jeli pro výhru. Bohužel nás čekal podobný scénář jako v sobotu. Po velmi špatné úvodní čtvrtině jsme utkání opět strhli na naší stranu, abychom v závěru o výhru přišli. Tentokrát nebyla vina zcela na naší straně. Bohužel se zápas příliš nepovedl oběma arbitrům, jejichž výroky v neprospěch našeho družstva hrubě ovlivnily konečný výsledek utkání. Dá se říci, že kdyby se pískala rovina, z Olomouce bychom vezli výhru. Doufejme, že se jednalo o neúmyslné poškození našeho družstva a oba pánové měli jen špatný den. Nejlépe si bodově vedla Lucka Kulíšková, která dala 22 bodů. Bohužel se jedná o ztrátu, kterou budeme muset odčinit v domácí odvetě.

Z víkendu se nám bohužel nepodařilo přivézt body. Šanci na nápravu máme už v úterý, kdy dohráváme utkání proti Pečkám a ve středu proti Pardubicím. Oba zápasy se hrají na Květnici, tak nás přijďte podpořit!

Posledních 30 dnů: 487 | Posledních 7 dnů: 137 | Poslední den: 9