sokolnusle.sklub.cz

U12 podruhé

U12 podruhé

U12 podruhé

„Každý umí hrát jak král, když v rukou má jen samý trumfy, “ zpívá se ve známé písničce a tato slova přesně sedí k víkendovým zápasům U12. Pražské soutěže obecně bývají velmi kvalitní a obsazené silnými týmy s ambicemi na medailové příčky v ČR, letos je navíc přebor U12 poměrně vyrovnaný, ačkoli HB si své prvenství nejspíš vzít nenechá a BŠ asi bude se všemi ostatními vítězit, další 4 týmy mohou být relativně vyrovnané a bude záležet na každé maličkosti. S vědomím toho všeho byl náš cíl na víkend jasný: sehrát se ctí naše zápasy s vedoucími celky tabulky a oplatit těsnou porážku Spartě. Během týdne jsme víceméně vydrželi zdraví, a tak jsme na neděli nechali naše dvě nejmladší podpořit jejich tým U10 na Šmoulince, stále nás mělo být 12 a těšili jsme se na nedělní souboj.

Už v sobotu se lehce zranila Aneta, pořád jsme ale věřili, že když se trochu pošetří v prvním zápase, půjde to. Nato ovšem ze soboty na neděli onemocněla Danča a nakonec si 40 vteřin před koncem zápasu s HB zranila Míša ruku tak, že pro ni turnaj skončil. V tu chvíli zbylo na klíčové utkání pouze 10 hráček včetně polozraněné Anety, všechny už navíc dost vysílené předchozími zápasy.

Možnosti byly jen dvě:

a) zabalit to a vymluvit se, že nám přece chyběly některé důležité hráčky, takže „se to nedalo“

b) zmobilizovat síly, hecnout se a odehrát důstojné utkání

První čtvrtinu jsme odehráli bohužel zcela v duchu možnosti první – nevydali jsme ze sebe kouska bojovnosti, nechtělo se nám běhat ani dopředu ani zpět do obrany. Pouze Jana nejtěžší úkol /ubránit šikovnou Maiu č. 14/ splnila, mezitím nám však nenápadně, ale dost suverénně sázela jeden koš za druhým malá rychlá „desítka“.

Naštěstí jsme do další části při hrozivém skóre 4:22!! nešly už předem poraženy, naopak druhá čtvrtina přinesla zejména objevení žolíka tohoto zápasu – Sašu, která nějaké okolnosti vůbec nevnímala a prostě hrála. Tím výrazně ulevila Anetě, která se tak mohla více soustředit na obranu, jako celý víkend odhodlaně bojovala o každý míč Adéla a najednou bylo na tabuli skóre 17:28, což už přeci jen nevypadá tak zle. Další dvě čtvrtiny už byly vyrovnané hlavně díky probuzení Lindy, která držela svoji pětku, hezké spolupráce v útoku předvedla dvojice Majda – Šoumen a spoustu míčů vybojovala Bára K a také větší Anička byla mnohem více vidět než v prvním turnaji. Poslední čtvrtina skončila remízou, bohužel ale naše zbytečné zaváhání na začátku zápasu už se nám dohnat nepodařilo.

Je to jistě škoda – ne ani tak konečné prohry, ale spíše způsobu, jakým jsme se o možnost bojovat o výhru připravili. Poučením pro příště by nám mělo být, že hrát se dá a hlavně má, i když okolnosti nejsou zrovna na naší straně a že když nám někdo chybí, nebalíme to, ale hledáme další hráčky, které ho můžou zastoupit. Síla vítěze totiž není v tom vyhrát, když všechno klape, ale překonat překážky a nezdary, které v cestě za vítězstvím stojí.

HB Basket – Sokol Nusle 81:25
Střelba: Rettová 6, Pavlicová 6 (6/2), Košátková 4 (3/0), Martysh 4, Tóthová 2, Albrechtová 2 (2/0), Vítková 1 (2/1)

Sokol Nusle – BŠ Praha 53:71
Střelba: Košátková 18 (3/2), Albrechtová 15 (4/3), Rettová 6, Liakou 4, Vítková 4, Pavlicová 2 (4/2), Synková 2, Sidoryková 2, Tůmová 2 (2/0),

Sokol Nusle – HB Basket 22:58
Střelba: Pavlicová 5 (6/1), Rettová 5 (6/1), Tóthová 4, Vítková 4, Martysh 2, Tůmová 2, Košátková 2/0, Liakou 2/0

BA Sparta – Sokol Nusle 51:34
Střelba: Martysh 13 (5/3), Rettová 6, Sidoryková 4, Tóthová 4, Kozáková 2, Vítková 2, Synková 2, Pavlicová 1 (2/1)