sokolnusle.sklub.cz

U19: Prohraný vyhraný zápas

Sokol Nusle -BK Žabiny Brno 56:91 (16:26 36:45 46:63)
Pospíšilová Kristýna 9, Lacinová Anna 8, Matějčková Barbora 8, Matiášková Klára 6, Báčová Magdaléna 5, Svobodová Tereza 5, Semgady Charlotte Lulu 4, Studničková Nikola 3, Brokešová Eliška 2, Hniličková Natálie 2, Míšková Ivana 2, Vyoralová Natálie 2

S favoritem soutěže jsme nezvládli začátek utkání a rychle prohrávali 2:16. Po zlepšené obraně a přesnosti v útoku jsme se dostali zpět do zápasu a první půlka byla relativně vyrovnaná. Po změně stran přeci jen favorit pomalu navyšoval skóre, ale nás výkon byl příslibem do druhého dne. Velkým stínem zápasu bylo zranění Charlotte Semgady.

Sokol Nusle -KP Brno 65:68 (22:16 34:29 52:42)
Matějčková Barbora 30, Matiášková Klára 10, Pospíšilová Kristýna 7, Lacinová Anna 5, Svobodová Tereza 5, Vyoralová Natálie 4, Báčová Magdaléna 2, Hniličková Natálie 2, Brokešová Eliška 0, Míšková Ivana 0, Obešlová Barbora 0, Studničková Nikola 0

Souboj týmů ze spodní části tabulky byl, dle slov rozhodčích, atraktivním duelem i díky jejich bezchybnému výkonu (opět citujeme jejich slova). První půle byla vyrovnaná a spíše neurovnaná. Soupeř se opíral hlavně o podkošové hráčky, jelikož měl pod košem výškovou převahu. Nám se povedl nástup do druhého poločasu a vypracovali jsme si dvouciferný náskok. Ještě 5 minut před koncem jsme vedli o 17 bodů. Pak ale přišel totální kolaps jak v útoku, kde jsme kupili chybu za chybou, tak hlavně v obraně. když už jsme nenabídli soupeři protiútok, tak jsme jej nachali zakončovat stále stejně z pod koše. Prohráli jsme si tak vyhraný zápas. Byla by to cenná výhra, ale víme, že soupeře můžeme porazit a v odvetě pro to uděláme maximum.
Asi nejlepší výkony o víkendu letos předvedly Bára Matějčková a Andy Lacinová.

Za 14 dní nás čeká dvojička se superfavoritem soutěže USK Praha.