Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U12 - 3xB - bránit, běhat, bojovat

V prvním adventním víkendu jsme se střetli v pražském přeboru se Slovankou, která pro nás v minulém roce byla nepřekonatelná zejména díky své agresivní obraně a rychlým protiútokům. Tentokrát se však role zejména ve druhém zápase obrátily, my byli ti, kdo vydrželi běhat, bránit nátlakově a nácvik rychlého protiútoku v posledních týdnech se také projevil.

První utkání bylo více vyrovnané, náročné fyzicky i psychicky, střídali jsme výborné momenty (první čtvrtina 15:4) se záseky, a tak jsme až do posledních minut museli o naše první vítězství v pražském přeboru dost bojovat. V neděli jsme opět začali velmi dobře, ale do poločasu byl rozdíl zase jen 6 bodů. Druhá pětka se však ve třetí čtvrtině zvedla a přesto, že hrála druhou čtvrtinu po sobě, předváděla bojovný basketbal okořeněný o několik moc hezkých spoluprací různých dvojic /Linda-Majda, Šoumen-Anička, Saša-Majda/. Poslední čtvrtina už patřila jasně nám zejména díky naší neustálé snaze hrát rychle dopředu, která nám tentokrát vydržela až do konce utkání.

Za dvě vydřená utkání tentokrát zasluhují pochvalu opravdu všechny hráčky – nejtěžší práci měla v obraně Jana a pak také Anička a obě ji zvládly velmi dobře, tradiční drive směrem ke koši předváděla Danča, potěšily ale i její přihrávky volnějším spoluhráčkám, probuzení v útoku zaznamenal Šoumen a hned to bylo znát, Lindě se tentokrát v útoku nedařilo tolik co posledně, nahradila to však v obraně a tím tak udělala pro tým ještě možná víc. Stejně tak obětavost Adély je příkladná a i když není tolik vidět v listině střelců, každý, kdo basketbalu trochu rozumí, ví, že spousta výsledných košů vychází právě z jejích zisků. Saša s Majdou bránily s nasazením a začínají být vidět i v útoku a bez kapitánky Anety bychom určitě neměli takovou jistotu v rozehrávce, která byla v klíčových momentech velmi důležitá. Méně prostoru tentokrát dostaly Sandra, Bára nebo Silvestr s Nelou, ale i ony dokázaly vybojovat míč a ubránit svou hráčku a být ve správnou chvíli na správném místě (hlavně Bára).

Je vidět, že i my dokážeme běhat, bránit a plnit, co se nám řekne. Z těchto možná trochu překvapivých vítězství máme radost, tak nepolevujme, každý trénink navíc se počítá a je znát.

Basket Slovanka – Sokol Nusle 28:39
Střelba: Albrechtová 19 (3/1), Synková 8 (2/0), Pavlicová 5 (10/3), Rettová 2 (2/0), Tóthová 2, Vítková 2, Tůmová 1 (2/1)

Sokol Nusle – Basket Slovanka 48:27
Střelba: Albrechtová 13 (4/1), Košátková 8 (2/0), Vítková 7 (4/3), Pavlicová 5 (2/1), Synková 4 (6/2), Rettová 3 (4/1), Martysh 2 (1/0), Tóthová 2 (2/0), Tůmová 2, Liakou 2