Sokol Nusle

Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

Příští zápas

U13: souboj se zdravím i odolností

U13: souboj se zdravím i odolností

U13: souboj se zdravím i odolností

Další kolo U13 nám ukázalo, že hrát se dá s každým, ale..

- musíme být /pokud to umožňuje zdraví/ v nejlepší možné sestavě

- musíme před víkendem kvalitně a dostatečně trénovat – a nejen před ním, ale po celou sezónu

- musíme být připraveny zejména hlavou a řešit jen to, co můžeme změnit

Poslední bod se nám zejména v zápase s BŠ povedlo splnit, nejen holky, ale i rodiče výborně fandili, předváděli jsme nasazení v obraně i bojovnost a ve velmi chatrné sestavě jsme proti prvnímu týmu tabulky rozhodně ostudu neudělali.

Sokol Nusle – BŠ Praha 38:58
Střelba: Freitasová 14 (3/2), Šturmová 13 (4/1), Veselá 6, Košátková 3 (2/1), Volejníková 2, Hudečková 2/0

Bohužel úplně naopak to bylo v zápase s HB, které jsme mohli a měli určitě potrápit mnohem víc, místo toho jsme se ale hned na začátku roztřásli (Z čeho? Že nám chybí v pětce rozehrávačka, tak ostatní automaticky přestávají hrát?) a do poločasu jsme prakticky jen přihlíželi, jak hráčky v černém zakončují jeden dvojtakt za druhým. Za nebojácnost zasluhuje pochvalu Šoumen, která ostatně ve všech zápasech urputně bojovala a měla opravdu spoustu míčů pod oběma koši, držely se Ema i Niki, které hrály, i když se ani jim zrovna nedařilo, bohužel ze zbylých ´05 se nikdo moc nepřidal. Škoda, že Sofi si svůj výborný výkon schovala až do posledního zápasu, podobně i Lucka,která v závěru víkendu začala být daleko aktivnější, tak snad obě viděly ten rozdíl, že když hraju a třeba i něco zkazím, pořád jsem pro tým platnější než když si hraju na schovávanou.

HB Basket – Sokol Nusle 57:20
Šturmová 4 (2/0), Freitasová 4, Nenadálová 4 (8/2), Košátková 2, Martysh 2, Synková 2, Veselá 2, Liakou 2/0

Sobotní utkání se Slovankou nebylo špatné, jednak jsme ještě měli alespoň někoho na střídání, taky sil jsme ještě měli více. Zde nám největší problém dělala důraznost, se kterou jdou hráčky Slovanky do soubojů, my proti tomu někdy působíme jako děvčátka v pohádkovém lese, kterým se postavil do cesty nějaký nepěkný tvor. Jenom škaredit se ale není k ničemu, o míč se musíme poprat, zvlášť když výhoda výšky nebo hmotnosti většinou není úplně na naší straně. 

Basket Slovanka – Sokol Nusle 54:38
Střelba: Janků 11 (6/3), Freitasová 8 (2/0), Šturmová 5 (2/1), Volejníková 5 (1/1), Veselá 4 (4/0), Hudečková 4, Pavlicová 1 (2/1), Košátková 2/0

Celkově je potřeba pochválit i hráčky roč.2006, které tvořily prakticky polovinu sestavy a rozhodně se neztratily. Kromě basketbalových činností /zejména hra 1-1, zapojení další hráčky do spolupráce, obrana/ se musíme vrátit opět ke kondici a hlavně také k naší tréninkové morálce a vůbec týmovému duchu. Jak je třeba ocenit Hanku, která i s berlemi dorazila podpořit družstvo, jak nikdo nezpochybňuje zdravotní problémy všech chybějících, tak není náš přístup úplně nejlepší. Nebudu na nikoho ukazovat prstem, ale každá sama ví, kolik tréninků a v jakém nasazení absolvovala, kolikrát chyběla týmu, když měla na programu nějakou lepší zábavu a podobně. Bude muset skončit doba, kdy se všechno tohle tolerovalo a nominace na zápasy byla samozřejmostí. Příští rok končí minižákovská léta a s tím musí přijít rozhodnutí: Buď basketbal, ale pak naplno a se vším všudy a nebo kroužek míčových her 2x týdně a o víkendu zápas jen, když se to hodí. Ale obojí najednou nejde a je na čase si vybrat – pevně věřím, že většina týmu se překlopí směrem k první variantě, předpoklady k tomu pokračovat dál do žákovské ligy máme, ale „samo“ se to nestane, soupeři na nás taky čekat nebudou. 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

Poslední zápas

HLEDÁME TRENÉRA K MLÁDEŽI. V PŘÍPADĚ ZÁJMU PIŠTĚ NA: sokolnusle@volny.cz

Nejbližší narozeniny

22.01.2019 Linda Rettová (13)
26.01.2019 Nikola Provazníková (21)
30.01.2019 Veronika Kršková (18)
02.02.2019 Barbora Synková (13)
15.02.2019 Lenka Kocourková (20)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 49646
Posledních 30 dnů: 911 | Posledních 7 dnů: 370 | Poslední den: 80

© 2019 Sokol Nusle | Všechna práva vyhrazena | oukey@volny.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne