Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

ŽENY A: Vedeme 2:0 !!!

Do prvních utkání play-off první ligy vstupujeme vítězně. Havířov přijel do Prahy v nekompletní sestavě a na průběhu obou utkání to bylo opravdu znát. Celkem v pohodě jsme si dokráčeli pro dvě výhry a v sérii se ujímáme vedení 2:0.

SOKOL NUSLE - BK Havířov 89:47 (21:19, 44:30, 67:35)

Do utkání jsme neměli úplně ideální vstup, ale v průběhu prvního poločasu jsme postupně budovali náskok, který jsme udrželi až do samotného závěru. Celkem se nám dařila střelba z větší vzdálenosti a zápas jsme opanovali na doskoku. Bodově se nejvíce prosadila Jana Křížová, která díky velmi dobrému výkonu zaznamenala 24 bodů. Skvěle své minuty také využila dorostenka Terka Svobodová, která si díky 7 vštřeleným bodům připsala svoje dosavadní maximum v první lize.

Body: Křížová Jana 24, Mervínská Gabriela 12, Barnetová Tereza 11, Plačková Laura 9, Buldrová Andrea 8, Svobodová Tereza 7, Harcegová Miroslava 4, Novotná Michaela 4, Pospíšilová Petra 4, Spiecker Kimberly Joy Eve 4, Kulíšková Lucie 2, Vondrášková Terezie 0

SOKOL NUSLE - BK Havířov 93:44 (28:12, 59:22, 79:36)

Neděle byla sobotě dost podobná, akorát s tím rozdílem, že náskok jsme začali budovat už v první čtvrtině. Dobrou prací na doskoku jsme opět ovládli podkošový prostor. 28 asistencí svědčí o týmovém pojetí hry. Jedna z věcí, která nám dělala trochu problémy byla občasná nesoustředěnost v útočné části, když jsme ztratili celkem 18 míčů, což je při výhře téměř o 50 bodů celkem dost! Velmi se dařilo Pospě, která k 18 bodům přidala také 6 asistencí, 8 doskoků a 5 získaných faulů. K Pospě se bodově přidala Gába (16 bodů a 15 doskoků!!!) a Pamča (12 bodů). Celkově bylo utkání poklidné a my zaslouženě vyhráli.

Body: Pospíšilová Petra 18, Mervínská Gabriela 16, Effangová Pamela-Therese 12, Buldrová Andrea 9, Křížová Jana 9, Barnetová Tereza 8, Spiecker Kimberly Joy Eve 7, Kulíšková Lucie 5, Novotná Michaela 4, Svobodová Tereza 3, Harcegová Miroslava 2, Plačková Laura 0

Celkově se nám vstup do play-off velmi podařil a všechny naše hráčky zaslouží velkou pochvalu. Musíme být do odvety ale pokorní, protože Havířov hrál opravdu s velmi oslabenou sestavou a tak můžeme s jistotou očekávat, že v Havířově to nebude vůbec lehké. Soupeř nás letos už jednou o své kvalitě přesvědčil, když nás v domácím utkání základní části porazil. Nicméně pokud podáme kvalitní výkon pokusíme se sérii zakončit co nejrychleji.Opět si dovolím napsat větu o rozhodčích. Tentokrát to bude v pozitivním gardu, protože všichni čtyři arbitři předvedli velmi dobré výkony a jejich profesionální chování bylo také hodno první ligy. Takže tentokrát palec nahoru.