U12: Easter Cup Klatovy

Easter Cup Klatovy 2018

Stejně jako před rokem jsme se i letos rozhodli strávit Velikonoce v Klatovech na dnes už opravdu velkém mezinárodním turnaji. Naše nulapětky hrály s týmem U14, protože jejich kategorie tentokrát v Klatovech nebyla a U12 vlastně poprvé od Brandýsa hrály zase jednou na turnaji samy. Zpočátku jsme se trochu obávali o počet, ale odjelo nás nakonec 12, nejmladší Ela se Sofi hrály víceméně v kategorii U11, naopak nám pomohla olomoucká Táňa. Ve zkráceném čase jsme ani moc střídat nepotřebovali, takže si všichni zahráli, i když samozřejmě záleželo i na soupeřích.

Úplně první zápas jsme odehráli proti německým Chemnitz, první poločas nám trvalo, než jsme pochopili, že na nic není čas ani prostor a že místo pomalého rozehrávání to chce prostě jen se rozběhnout a neřešit. V tom nakonec byla nejúspěšnější Danča a taky Táňa, na naše vyšší (Míša) nebo přemýšlivější (Aneta) to byl až moc velký chaos.

Sokol Nusle – Chemnitz 54:11

Druhý den jsme měli náročný program, napřed jsme hráli ve velké hale proti domácím, postupně jsme narazili ještě na Benešov a Kolín. Ranní utkání se nám moc nepovedlo, asi jsme až příliš chtěli vyhrát a víc než spolupráci a rychlý posun míče jsme volili sebevražedné nájezdy do postavené obrany. Prohra nebyla nijak drtivá, ale věděli jsme, že pokud chceme ze skupiny postoupit, s Benešovem už zaváhat nesmíme.

BK Klatovy – Sokol Nusle 27:22

Podle toho jsme taky nastoupili do utkání a zejména díky povedenému začátku jsme se už po zbytek utkání nemuseli stresovat a ke slovu se dostaly na obou stranách i méně zkušené hráčky. Náš výkon byl týmovější, pozornější v obraně a popravdě i soupeř dělal více chyb.

Sokol Nusle - Benešov 31:14

Odpolední zápas s Kolínem už byl pro některé na hranici sil, takže prostor dostaly zejména méně zkušené hráčky. Z těch se nejlépe předvedla Sandra – dva krásné dvojtakty levou rukou a vůbec aktivita, také Jana se Šoumenem trochu ulevily rozehrávačkám.

Sokol Nusle – BC Kolín 49:12

Do semifinále jsme tedy postoupili a náš cíl na turnaji byl v podstatě splněn, střetli jsme se s pražským HB, nám velmi dobře známým soupeřem. Nehráli jsme nijak zvlášť, soupeř ale naštěstí také ne, a tak nakonec zápas skončil docela malým rozdílem.

Sokol Nusle – HB Basket 12:28

V neděli jsme tak dostali druhou šanci porazit domácí a ač jsme si před zápasem říkali, že i čtvrté místo je hezké, bylo na všech vidět, jak moc tu medaili chtějí. Přece jen máme za sebou sérii „neúspěchů“ v klíčových zápasech s domácími na různých turnajích (Klatovy 2017 4. místo, Brandýs 2017 4. místo, Sosnowiec 2017 2. místo), takže do zápasu jsme šli odhodlaně. Podařilo se nám vytvořit mírný náskok, pak jsme ale vždy na chvíli podlehli atmosféře zápasu a chtěli to vyhrát sami, díky čemuž jsme dělali nevynucené chyby (3x vyhození do ruky soupeři, dva nájezdy do pěti, 1 přešlap u TH). Klíčové bylo vyfaulování soupeřovy nejlepší hráčky, závěr jsme zvládli bez zmatků a mohli se tak radovat ze 3. místa.

Do nejlepší pětky turnaje byla zvolena Danča, jak jsme si ale několikrát ověřili, bez přispění všech a dobrého týmového výkonu to nejde. Ročník 2006 má jednu skvělou (i když mimo basketbal občas těžce zvladatelnou :) ) vlastnost – „živost“. Hraje většinou bez ohledu na soupeře, bojuje a nevzdá se. A i když by se už kolikrát chtělo dívat na nějakou pokročilou akci, kterou zatím nejsme schopni provést kvůli nedostatečné technice, vybojovaný míč zpátky v obraně je mnohdy ještě cennější. Je dobře, že jsme v klíčových momentech dokázali fungovat jako tým – jak byly důležité např. doskoky Míši, Adély „záchranná akce“ při vyhození (obojí v utkání o 3. místo) nebo Šoumenovo probuzení po zranění Anety (s HB), Ely šestka, Janin obranný zákrok, Lindy krásný nájezd a vyhození nebo Báry blok – to vše jsou drobnosti, které nejsou vždy vidět, ale dělají výsledek a je úplně jedno, kdo nakonec dá ty body, které svítí na tabuli pro nás.

Turnaj jsme zvládli i po nebasketbalové stránce, nikdo se nezranil ani neztratil, děkujeme taky rodičům za podporu a pomoc, organizátorům za skvěle zvládnutou akci a už se těšíme na příští rok!

Střelba celkem: Albrechtová 58 (11/4), Pavlicová 25 (16/7), Kořínková 23 (11/8), Rettová 22 (15/7), Košátková 16, Liakou 15 (8/1), Sidoryková 13 (2/1), Synková 8 (2/0), Tůmová 5 (4/1), Nenadálová E. 1 (1/1)

Žádné nadcházející události.

Posledních 30 dnů: 546 | Posledních 7 dnů: 167 | Poslední den: 52