Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

ŽENY A: Sobotní galapředstavení Pospy

O víkendu jsme hráli dvě důležitá domácí utkání. Chtěli jsme získat dvě výhry, ale bohužel odcházíme pouze s jednou. V sobotním zápase předvedla neuvěřitelný výkon Pospa a díky její bojovnosti jsme vyhráli dramatický zápas v prodloužení.

SOKOL Nusle – BA Sparta 102:96 pp. (29:14, 49:39, 66:60, 88:88)

V zápase jsme odehráli velmi dobrý první poločas. Dobrá koncentrace, práce v útoku a úspěšnost střelby naznačovala, že soupeře přejedeme v základní hrací době. Bohužel ve druhé půlce přišel útlum, když se nám nedařilo vůbec nic. Koncentrace a bojovnost byla na bodě nula a soupeř pěknou agresivní hrou náš náskok smazával, až došlo k otočení skóre. V bouřlivé atmosféře, kdy někteří sparťanští fanoušci, velmi nevybíravě uráželi hráčky, rozhodčí i trenéry domácího družstva, Pospa trefila tříbodový pokus tři vteřiny před koncem a srovnala na 88:88. Díky velké bojovnosti jsme nakonec prodloužení vyhráli. Absolutně největší podíl na úspěchu má Pospa, která předvedla neuvěřitelný výkon. Celkem zapsala 42 bodů, 22 doskoků a 12 získaných faulů a připsala si triple-double!!! Bodově se pak dařilo také Gábě s Áďou (13 bodů) a Bárny (11 bodů).

Body: Pospíšilová Petra 42, Grindlerová Adéla 13, Mervínská Gabriela 13, Barnetová Tereza 11, Kulíšková Lucie 8, Novotná Michaela 5, Svobodová Tereza 4, Vyoralová Natálie 4, Vondrášková Terezie 2, Harcegová Miroslava 0, Matiášková Klára 0, Vighová Kristýna 0

SOKOL Nusle – ARITMA Praha 83:88 (22:23, 47:34, 69:65)

V neděli bylo utkání velmi podobné tomu sobotnímu. Poločas jsme odehráli výborně a koncentrovaně a výsledkem bylo vedení o 13 bodů. Bohužel se nakonec opakoval sobotní scénář, kdy jsme úplně přestali hrát, vypadli jsme z koncentrace a soupeř nakonec vyhrál. Překvapivé je, že ačkoliv jsme měli výraznou výškovou převahu, soupeř nás přeskákal na doskoku! Když k tomu přičteme 14 nedaných trestných hodů a 23 ztrát, tak lze konstatovat, že ARITMA vyhrála zaslouženě. K našemu špatnému výkonu ve druhém poločase se připojil také velmi špatný výkon přítomných rozhodčích. Nejefektivnější byla opět Pospa, která zapsala další triple-doub le za 24 bodů, 14 doskoků a 11 získaných faulů. Bodově byla následována Áďou (13 bodů) a Dvojčetem (11 bodů). Své první minuty a body si v nuselském dresu zapsala Kristýna Vighová. Velmi dobré výkony odvedla po oba dny Vyo!

Body: Pospíšilová Petra 24, Grindlerová Adéla 13, Matiášková Klára 11, Kulíšková Lucie 9, Mervínská Gabriela 7, Barnetová Tereza 6, Vyoralová Natálie 6, Harcegová Miroslava 3, Svobodová Tereza 2, Vighová Kristýna 2, Novotná Michaela 0, Vondrášková Terezie 0

Bohužel ve výsledku je jedna porážka pro náš tým ztrátou. Příští kola zajíždíme na hřiště brněnských rezerv, takže nás nečeká nic snadného.