Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U14 mají první vítězství v ŽL

Mladší žákyně čekal o víkendu další pokus o úspěch po těsných prohrách s Trutnovem a USK a ještě během týdne nebylo vůbec jasné, v jaké sestavě vlastně nastoupíme (onemocněla Aneta, chybí Míša a s nemocí bojovaly i Niki a Danča). Nakonec nás do Sadské odjelo 9 a 10, ale jak se ukázalo během víkendu, s touhou už konečně vítězství urvat.

V sobotu jsme začali dobře a vedli 6-0, pak jako bychom se lekli a dali zase šanci soupeři, který skóre první čtvrtiny rychle srovnal. Od druhé čtvrtky jsme zintenzivnili obranu, začali proměňovat jednoduché šance, a ke konci prvního poločasu /i díky problémů s fauly klíčové soupeřovy hráčky/ jsme se poprvé dostali do výraznějšího vedení. Nástup do druhé poloviny byl opět trochu nevýrazný, ale bylo vidět, že o vítězství se připravit nechceme. Kromě obrovské bojovnosti (oba dny zejména Maru, Niki, Áďa Šťas, Šoumen, ale i další) při nás stálo i střelecké štěstí - několik hezkých dvojek proměnila Ema, Šoumen i Sofie, takže když nešlo proniknout do obrany, měli jsme i další zbraň. Nebýt polevení v poslední čtvrtině, mohlo být skóre ještě vyšší, ale nemá smysl tentokrát příliš kritizovat, hráli jsme zkrátka dobře a potvrdili si, že když a) děláme, co se po nás chce b) hrajeme kolektivně a žádná hráčka nic nevypustí, úspěch se dostaví.

Basket Poděbrady - Sokol Nusle 49:67
Střelba: Šturmová 20 (6/4), Veselá 18 (6/2), Freitasová 7 (3/1), Synková 6, Nenadálová 4, Albrechtová 4, Janků 4, Šťastná 2

V neděli jsme se opět trochu vrátili na zem zápasem s lídrem naší tabulky - Sadskou. Původní cíl nedostat 100 bodů moc nevyšel, spoustu míčů jsme soupeři naházeli do ruky jednak nepřipraveností na pressing (což je jasné), ale taky zbytečným spěchem v útoku po překonání této obrany. Zejména v poslední čtvrtině (skóre 19-18) jsme částečně pochopili, že nemusíme vrhat zběsilé střely, ale že překvapivě stačí zkusit obejít hráčku 1-1, protože v této obraně nebyl soupeř zdaleka tak silný. A tak nejen Niki, která bývá ve hře 1-1 často úspěšná, uvěřili jednoduchému receptu probuzená Ema a dokonce i Danča (letos už několikáté zakončení levou rukou! :) ), počet bodů oproti prvnímu střetnutí jsme tedy dvojnásobně navýšili a konečné skóre není až takovou ostudou, přestože obdržených bodů může být příště určitě o něco méně.

ŠBK Sadská - Sokol Nusle 111:44
Střelba: Freitasová 13 (2/1), Šturmová 9 (4/3), Veselá 7 (8/3), Šťastná 7 (2/1), Albrechtová 6 (4/2), Nenadálová 0 (4/0)