ŽENY A: Dvě porážky od favorita

Ve čtvrtek a v pátek jsme předehrávali poslední letošní kola první ligy. Soupeřem nám byl lídr tabulky a favorit soutěže USK Praha. Bohužel zejména ve čtvrtek jsme nepodali příliš přesvědčivý výkon a soupeř oba duely zaslouženě vyhrál.

USK Praha B - SOKOL Nusle 81:51 (19:19, 39:27, 62:37)

Čtvrteční utkání na palubovce soupeře se nám opravdu vůbec nepovedlo. Zejména v útoku jsme udělali obrovské množství zbytečných ztrát a soupeř kontroval z brejků a většinou úspěšně. Naše nekoncentrovanost v útoku byla opravdu tristní a USK toho využíval s maximální přesností. Kdybychom podrobně prošli statistiky z tohoto zápasu tak je viditelné, že v podstatě v žádném aspektu nebyl USK statisticky výrazně lepší, kromě faktoru ztrát (USK 14, my 33!!!). Celkově se jednalo z naší strany o špatný výkon a soupeř si mohl pohodlně dokráčet pro zaslouženou výhru. Zarážející trochu je, že přítomní sudí vzhledem k jasnému průběhu zápasu předvedli velmi špatný výkon. Když vynecháme posuzování faulů, kde může být interperetace každého rozhodčího trochu jiná, tak nezvládli posuzovat ani běžné přestupky jako jsou kroky, přešlapy, outy apod.. Druhý rozhodčí ignoroval naší kapitánku, která se ho chtěla v přerušené hře na něco zeptat a když už byl konečeně závěr utkání a my to nechtěli již nijak komentovat proběhly ještě komentáře prvního rozhodčího o špatném podávání ruky, čímž opět vyvolal diskuzi. Následně jsme se od druhého rozhodčího dozvěděli, že problém s jeho pískáním mají pouze Nusle. Doporučil bych mu, ať se podívá na hodnocení domácícho celku tohoto utkání, aby byl vyveden z omylu. Snad jediným pozitivním faktorem v utkání byly první minuty Bubu Kymličkové v ženském Áčku, když doslova vlétla na hřiště a připsala si první prvoligové body.

Body: Mervínská Gabriela 10, Semgady Charlotte Lulu 9, Grindlerová Adéla 8, Svobodová Tereza 6, Barnetová Tereza 5, Pospíšilová Petra 5, Kymličková Veronika 4, Novotná Michaela 2, Vighová Kristýna 2, Vondrášková Terezie 0

SOKOL Nusle - USK Praha B 68:73 (13:20, 29:38, 47:54)

Mnohem lepší zápas jsme odehráli v pátek. Bohužel jsme si nechali utéct první čtvrtinu a pak už se nám nepovedlo dobře hrajícího soupeře dohnat. V zápase jsme měli dokonce o 20 doskoků více. Faktory porážky byly ale opět ztráty a neproměňování trestných hodů. USK vedl celé utkání, nám se však podařilo dosáhnout dramatu, když jsme před koncem snížili na rozdíl 2 bodů. Pak nám došly síly a soupeř opět zaslouženě vyhrál. Zajímavé je, že tento dramatický závěr měli rozhodčí plně pod kontrolou a předvedli výborný výkon, což dost kontrastuje se čtvrteční jasnou porážkou. Utkání mělo také zajímavé momenty fair play. První moment byl od hostující hráčky Julie Pospíšilové, která sama přiznala rozhodčím, že nebyla faulována při střele na koš a že se jednalo o čistý blok. To si zaslouží velkou dávku respektu a potlesku a je zřejmé, že nejen na hřišti, ale i osobnostně je Julie již teď velkou hráčskou osobností. Druhý moment se týkal té samé situace, kdy rozhodčí Šmídková uznala svojí chybu a ještě se omluvila a má také potenciál být v blízké době opravdu kvalitní a respektovanou rozhodčí. Chování obou rozhodčích bylo naprosto profesionální a tak s grácií a respektem zvládli dramatický duel na jedničku. V našem dresu nejvíce bodů zapsala Áďa, o nejvíce doskoků se pak postarala Gába.

Body:Grindlerová Adéla 12, Svobodová Tereza 11, Pospíšilová Petra 10, Barnetová Tereza 8, Semgady Charlotte Lulu 8, Kulíšková Lucie 7, Mervínská Gabriela 6, Vondrášková Terezie 4, Kymličková Veronika 2, Novotná Michaela 0, Vighová Kristýna 0

Posledních 30 dnů: 529 | Posledních 7 dnů: 136 | Poslední den: 9