Sokol Nusle

Vítejte na stránkách basketbalového klubu

U19: Kvalifikace o extraligu v naší režii

Kvalifikace o extraligu probíhala u vítěze dorostenecké ligy, v Chomutově, který byl také považován za největšího favorita skupiny. Už první den došlo k překvapení, kdy domácí prohráli v prodloužení s Olomoucí, která si tímto vítězstvím v podstatě zajistila postup, vzhledem k dalším výsledkům. My jsme do kvalifikace posílili o 2 hráčky z HB Basket (Jesika Hibalová a Kateřina Vejvodová), které významně pomohly k úspěšné kvalifikaci. Všechny hráčky však zaslouží uznání za nasazení a přístup k celému víkendu.

SBŠ Ostrava - Sokol Nusle 51:88 (26:36)
Míšková Ivana 28, Vejvodová Kateřina 14, Hibalová Jesika 12, Froňková Barbora 11, Kofroňová Jana 10, Kalačová Zuzana 4, Šťovíčková Zuzana 4, Kymličková Veronika 3, Valíčková Klaudie 2, Chlupatá Martina 0

Soupeře jsme znali z posledního ročníku soutěže, ve kterém jsme sehráli 4 vzájemné zápasy a všechny vyšly lépe v náš prospěch. Dle papírových předpokladů měl být toto zápas o 2.postupové místo. My jsme však měli zápas celou dobu pod kontrolou. Snažili jsme se o rychlý protiútok, který nám soupeř dovolil chvílemi až příliš snadno. Po poločase jsme Ostravu překvapili změnou obrany a definitivně odkočili. Střelecky se blýskla Iva Míšková, která se přiblížila k třicetibodové hranici a nebýt nedaných šoupáků, s přehledem by ji překonala :). Bohužel jsme na konci poločasu přišly pro zbytek turnaje o Bubu, která si v poslední vteřině první půle poranila koleno.

Chomutov - Sokol Nusle 68:74 (31:42)
Semgady Charlotte Lulu 27, Froňková Barbora 19, Hibalová Jesika 12, Vejvodová Kateřina 6, Kofroňová Jana 4, Míšková Ivana 4, Kalačová Zuzana 2, Kymličková Veronika 0, Valíčková Klaudie 0

V sobotu dopoledne Olomouc porazila Ostravu a tak bylo jasné, že pokud uspějeme proti Chomutovu, tak je rozhodnuto. Začali jsme lépe a vybudovali si mírný náskok, který jsme udržovali celý první poločas. Zápas byl daleko tvrdší a rychlejší než v pátek a stál nás mnoho sil. Proto také ve 3. čtvrtině domácí začali stahovat. My si vybrali slabší chvilku a Chomutov se dokonce doslal do vedení. Přesto jsme nezazmatkovali a dokázali zmobilizovat síly a znovu domácím odskočit a zaslouženě slavit extraligu.

Sokol Nusle - OSK Olomouc 59:40 (27:21)
Míšková Ivana 16, Semgady Charlotte Lulu 11, Froňková Barbora 9, Kofroňová Jana 8, Valíčková Klaudie 6, Vejvodová Kateřina 6, Kalačová Zuzana 3, Hibalová Jesika 0, Kymličková Veronika 0

V neděli se již jen plnila povinnost, protože zápasy o konečné umístění již nic nemohly změnit na postupujících. Zápas tak probíhal v přátelské atmosféře s cílem nezranit se. Protočily se všechny hráčky. Zápas jsme měli pod kontrolou a postupujeme z 1.místa kvalifikační skupiny.

Baráž pro nás dopadla výborně. Chtěli bychom poděkovat všem hráčkám, přestože jsme měli minimum času na přípravu, museli díky zranění improvizovat se sestavou, tak zvládly své role a dokázaly hrát týmově, byť to stálo spoustu sil. Atmosféra v týmu fungovala na výbornou a velké díky patří také povzbuzujícím rodičům.

Let´s go, play, win!

Žádné nadcházející události pro tento tým.

1. KP Brno 6 474:298 12
2. Sokol Nusle 6 429:372 10
3. BK Strakonice 6 373:442 8
4. TJ Bižuterie Jablonec.. 6 255:419 6