Poslední U13 - 4. místo, ale dobrý pocit převládá

U13 se ještě na závěr sezóny opět po dvou letech vydaly do Brandýsa. Stejně jako tehdy bydlely v legendárním penzionu, ale cestovatelská zkušenost našich děvčat už je přece jen větší, takže letos bez většího dramatu. Stejně jako v U11 i letos jsme skončili čtvrtí a stejně jako tehdy, i teď převládají pozitivní dojmy, i když končit porážkou není nikdy příjemné.

Na turnaj jsme se těšili už proto, že se konečně hrálo podle pravidel U14, nadšení nám trošku opadlo po tom, co onemocněly Jana s Bárou (Jana pak alespoň přijela v sobotu a díky za to, i když bylo zřejmé, že zcela zdravá ještě není). I v omezené sestavě jsme si částečně nové střídání zkusili a obzvlášť dvojice Aneta-Danča si mohly dopřát trochu spolupráce společně.

Odehráli jsme pět slušných zápasů, z nichž každý nám dal něco a myslím, že přesně soupeři tohoto typu (se vším respektem k nim) jsou pro nás dostupnější než třeba týmy z NF, které /mimo Karlovy Vary/ na turnaji chyběly.

Na rozjezd jsme měli pravděpodobně o něco mladší tým z Čelákovic, nám trvalo celý zápas, než jsme pochopili, že už se zase hraje, takže úroveň byla asi tak lepší U11. Vítězství jsme ale získali a večer nás čekaly Sojky Pelhřimov. To byl zase úplný opak – soupeř rozhodně vyšší a vůbec vyspělejší než my /ostatně je otázka, zda některý soupeř kromě zmiňovaných Pand a možná Kraslic, byl průměrně menší než my/, naštěstí pro nás nebyly hráčky Pelhřimova příliš pokročilé, a tak jsme od druhého poločasu navyšovali náskok.

Sokol Nusle – Pandy Čelákovice 45:17
Střelba: Albrechtová 18 (4/2), Košátková 8, Misterková 6, Tůmová 5 (2/1), Pavlicová 4, Sidoryková 2, Tóthová 2,

Sojky Pelhřimov – Sokol Nusle 29:48
Střelba: Albrechtová 16 (2/0), Pavlicová 9 (6/1), Sidoryková 8 (6/4), Misterková 4, Košátková 4, Nenadálová 3 (2/1), Tůmová 2, Tóthová 2, Runtschová 2

V sobotu jsme po postupu ze skupiny narazili na známý Kolín – tentokrát jsme se celkem koncentrovali, a tak opět od druhé půle snad již nebylo o vítězi pochyb. Na závěr utkání daly obě trenérky příležitost méně vytíženým hráčkám, a tak si i ty naše několik minut zkusily zahrát bez opor.

Večerní zápas s Brandýsem o finále byl jedním slovem katastrofa. Snad jsme již byli unavení, snad nás rozhodil nepovedený začátek (špatné postavení na rozskoku, rychlé fauly), ale v podstatě jsme se asi všichni těšili, až zápas skončí. Škoda, možná že kdybychom vytáhli bojovnost, kterou jsme si schovali až na neděli, mohl být výsledek jiný.

BC Kolín – Sokol Nusle 25:45
Střelba: Albrechtová 14, Pavlicová 8 (4/2), Sidoryková 5 (2/1), Tóthová 4 (4/2), Nenadálová 4, Liakou 3 (4/1), Misterková 3 (2/1), Tůmová 2 (2/0), Košátková 2

BK Brandýs – Sokol Nusle 21:37
Střelba: Albrechtová 6, Sidoryková 3 (2/1), Pavlicová 2, Liakou 2, Misterková 2, Runtschová 2, Košátková 2, Tóthová 2

Poslední utkání o 3. místo nás opět nezastihlo v nejlepší formě. Nedá se ale říct, že bychom se na něco vykašlali, že bychom nechtěli a nebojovali, byl to jeden z těch zápasů, kdy soupeři se daří vše (každá šťastná střela spadla do koše, k tomu TH 13/9, to se pak hned hraje líp), naopak my jsme do zalezlé obrany moc neměli co nabídnout – střelu zvenku v podstatě neumíme (občas pokus Danča, dvě „dvojky“ Sandra) a moc míčů proti fyzicky vyspělejším hráčkám (a to přitom některé byly i 2007, jak to v tom Bruntálu dělají?) jsme také nezískali. Je ale potřeba spravedlivě říct, že i když soupeř nepředváděl nijak oslnivý basketbal, měl sílu, zkušenost a s ničím se nemazal, což proti našemu občas až moc uhlazenému basketbalu a kudrlinkám stačilo.

BK Bruntál – Sokol Nusle 33:25
Střelba: Albrechtová 17 (4/3), Sidoryková 4, Pavlicová 2 (2/2), Liakou 1 (2/1), Nenadálová 1 (2/1), Tóthová 4/0, Tůmová 2/0

Celkově převládají pozitivní pocity jak z přístupu, počtu a vůbec vystupování na turnaji, tak celkem i z basketbalu, i když tam je spousta rezerv. Především potřebujeme najít ještě někoho, kdo stabilně doplní první trojici-čtveřici hráček, to s nejlépe dařilo Sandře, naopak třeba Ela nebo Lucka se sice občas probraly k nějakému výkonu, pak ale zase odcouvaly do ústraní, ze kterého se pak těžko vracely zpět. I naše řekněme nejzkušenější hráčky mají na čem pracovat – obě na střelbě zvenku, Danča o něco víc na obraně (i když taky měla záchvěvy), Aneta na rychlosti a technice zakončení. Bojovnost nechyběla jako vždy Adéle, musí se ale trochu stabilizovat v práci s míčem a následném zakončení, aby se její zisky proměnily alespoň v 4-6 bodů každý zápas. Podobně je na tom Jana, Míša či Anička T., všechny mají „něco“, čím doplňují první linii, ale všechny musejí to „něco“ ještě o level zvednout, aby se tým posílil hlavně o pár bodů do celkového skóre. Příjemně překvapila také mladší Anička, která se postupně propracovala až do prvních střídání, jelikož v obraně nepropadala a ještě velmi dobře vybíhala dopředu, takže pár dvojtakty taky přispěla. Bára hrála míň, ale popravdě vůbec ne špatně, měla několik zisků a bylo vidět, že dokáže o basketbalu přemýšlet. Danča byla trenéry ostatních týmů zvolena do nejlepší pětky turnaje, k čemuž jí gratulujeme.

Poslední „mini“ turnaj jsme zvládli, máme spoustu podnětů jednak ke kolektivní práci, jednak i každá sama pro sebe a na to se teď blíží nejlepší období – prázdniny. Zároveň máme dobrou náladu z toho, jak tým funguje a už se těšíme na žákovskou ligu U14 příští rok!

2. Tygři Praha 18 971:543 32
3. Basket Slovanka 18 921:535 32