Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U19: Turnaj v Trutnově

O víkendu jsme byli na tradičním turnaji v Trutnově, kde jsme odehráli 4 zápasy s vyrovnanou bilancí 2:2 a obsadili konečné 5.místo.

LOKO TRUTNOV B - SOKOL NUSLE  45:92 (13:23,24:39,34:66)
Černá 17 (1x3,6/2), Vejvodová 15 (4/1), Míšková 13 (2/1), Pilařová 12 (3/2), Lišková 9 (1x3), Hibalová 6 (2/2), Šťovíčková 6 (4/2), Chlupatá 6, Kalačová 4, Brokešová 4, Knopová 0

První zápas nás čekala rezerva domácích a po úvodním rozkoukání jsme měli zápas pod kontrolou a při pravidelném strídání všech hráček jsme skóre navyšovali. Střelecky se blýskla Karlos. Vyprodukovali jsme 26 asistencí, díky rychlému protiútoku.

SOKOL NUSLE - BK HAVÍŘOV  77:87 (27:19,44:36,61:59)
Pilařová 13 (2/1), Míšková 12 (1/0), Vejvodová 11 (3x3,2/2), Brokešová 8, Kalačová 8 (7/4), Lišková 8 (2/2), Chlupová 7 (2/1), Hibalová 5 (2/1), Černá 2 (4/2), Šťovíčková 1 (2/1), Knopová 0

Druhý den nás čekal kvalitní soupeř z Havířova. Přestože jsme většinu zápasu vedli, zkušenější hráčky soupeře dokázaly skóre otočit a vyhrát. Přesto jsme odehráli slušné utkání a soupeře hodně potrápili.

ŽABINY BRNO - SOKOL NUSLE  86:64 (18:16,42:33,62:49)
Lišková 15 (10/7), Míšková 11 (1x3,4/0), Hibalová 8 (7/4), Pilařová 7 (4/3), Chlupatá 5 (1x3), Štovíčková 5 (1x3), Vejvodová 4 (2/0), Kalačová 4 (6/2), Černá 3 (2/1), Knopová 2 (2/2), Brokešová 0

V sobotu odpoledne nás čekal jeden z favoritů extraligy, brněnské Žabiny. První čtvrtina byla vyrovnaná, ovšem ve druhé si favorit vypracoval dvouciferné vedení a udržoval si jej až do poslední části. Nám se podařilo na začátku 4.čtvrtiny stáhnout na 6 bodů, ale závěr patřil soupeři. Bohužel jsme udělali  zrtát, což Žabiny bez milosti trestaly.

SLOVAN BRATISLAVA - SOKOL NUSLE  58:85 (8:27,20:42,36:68)
Míšková 14 (2/0), Pilařová 14 (6/6), Lišková 13 (6/3), Vejvodová 12, Hibalová 8, Knopová 7 (3/1), Chlupatá 6, Kalačová 4 (4/2), Brokešová 4 (4/2), Šťovíčková 3 (3/1), Černá 0

Zápas o 5.místo proti Slovanu Bratislava jsme začali náporem a v podstatě rozhodli hned v úvodu. Zbytek zápasu byl vyrovnanější a byla znát i únava. Poslední čtvrtina byla asi naše nejhorší na turnaji. Dohromady jsme soupeři odevzdali 24 míčů, což je hrozivé. Na druhou stranu dostaly příležitost všechny hráčky a body se tak rozdělily mezi více střelkyň.

Naší nejvězší slabinou na turnaji byly trestné hody, kterých jsme v každém zápase zahodili minimálně 10! a zaké obranný doskok.
Nejužitečnější hráčkou týmu byla zvolena Jesika Hibalová a nejlepší střelkyní byla Ivana Míšková, ale s velmi nízkou úspěšností střelby. Naše tabulka střelců byla však vyrovnaná, což svědčí o naší týmové hře, stejně jako slušný počet asistencí.

Extraliga začíná za 14 dní výjezdem do Brna, kde se utkání opět s Žabinami a KP Brno.