Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

ŽENY A: Po zlepšení ve druhém poločase výhra

Tento víkend jsme odehráli pouze jedno utkání. Zápas v Boleslavi se bude hrát až 8.11.. Zápas v Jablonci se odehrál již v pátek a vzhledem k převrácenému kamionu na D10 byla cesta celkem dramatická. Nakonec se nám podařilo na rozdíl od jednoho auta domácích dorazit včas a utkání se posouvalo pouze o 15 minut kvůli domácím.

Bižuterie Jablonec nad Nisou – SOKOL Nusle 57:70 (15:16, 24:25, 46:44)

Vzhledem k faktu, že jedno auto domácích bylo po začátku utkání stále na cestě, tak proti nám nastoupila relativně mladá jablonecká sestava, která nás však zaskočila. Domácí hráčky byly velmi běhavé a hrály s maximálním nasazením. Dělalo nám problém si bezpečně přihrát, nebyli jsme schopni dostat balon na pivoty a obrana soupeře pracující opravdu ve velkém nasazení nám dělala výrazné problémy. Výsledkem bylo takřka házenkářské poločasové skóre 25:24. Po poločase, kdy nastoupily i později dorazivší domácí hráčky se náš výkon paradoxně výrazně zvedl a to především v útočné fázi. Výrazně se nám ve druhé půlce dařilo na doskoku, což byl jeden z faktorů výhry. Výborně zahrála Áďa, která k 19 bodům přidala i 6 asistencí a 6 získaných faulů. Tradičně double-double zapsala Gába (5x v pěti utkáních!!!) a svůj výborný výkon ozdobila 20 body a 13 doskoky. Důležitým faktorem byla i téměř bezchybná hra Pospy, která bez vteřiny a půl strávila na hřišti celý zápas, což je opravdu obdivuhodné. První start si v ženském dresu připsala Bára Froňková, která si dala dokonce i své první body po velmi pěkném průniku středem hřiště. První minuty absolvovala v našem dresu také nová posila Monika Mihaliková.

Body: Mervínská Gabriela 20, Grindlerová Adéla 19, Barnetová Tereza 9, Vondrášková Terezie 9, Pospíšilová Petra 6, Vighová Kristýna 3, Froňková Barbora 2, Hniličková Natálie 2, Kofroňová Jana 0, Mihaliková Monika 0, Novotná Michaela 0