ŽENY A: Mozky jsme tentokrát nechali doma

O víkendu jsme odehráli pravděpodobně nejhorší výkony z celé sezóny. Vzhledem k faktu, že se nám individuálně nedařilo, což se může stát, bychom očekávali zodpovědné a trpělivé vedení postupných útoků. Místo toho jsme se pouštěli do útočných improvizací a divokých honiček za balónem. Oba výkony byly tak trochu bezmyšlenkovité a můžeme jen doufat, že se to za dva týdny nebude opakovat a do zápasů půjdeme výrazně soustředěnější a méně roztěkaní. V obou zápasech obstály výrazněji pouze Pospa s Bárny. Do play-off nakonec proklouzneme, ale zejména díky výkonům v první polovině sezóny.

Studánka Pardubice – SOKOL Nusle 55:53 (15:16, 32:35, 42:42)

V sobotu se odehrálo zvláštní utkání. My prakticky v téměř kompletní sestavě a Pardubice s několika zkušenými hráčkami a dorostenkami. Bohužel jsme se se soupeřem tahali o každý bod, místo toho, abychom dle předpokladu (vzhledem k pardubické sestavě) vedli už v poločase výraznějším rozdílem. Nedařilo se vůbec nic a místo toho, abychom zápas dovedli do klidnějšího režimu, jsme se pustili do soutěže ve ztrátách, ve kterých jsme byli ve finále výrazně lepší než soupeř (27:13 pro nás). Bezmyšlenkovité přihrávky do území nikoho byly ještě celkem fajn, ale nám se nesčetněkrát podařilo zakládat soupeřovi protiútoky přihrávkami přímo do rukou jeho hráček. 11 nedaných trestných hodů (úspěšnost 42%) při porážce o 2 body celkem bolí. Bojovným výkonem z naší strany obstála výrazněji pouze Pospa a Bárny a to na vítězství prostě stačit nemohlo. Na hřišti pak celkově předvedli nejlepší výkon rozhodčí.

Body: Barnetová Tereza 16, Pospíšilová Petra 13, Mervínská Gabriela 8, Grindlerová Adéla 6, Kulíšková Lucie 4, Vondrášková Terezie 4, Novotná Michaela 2, Fetrová Jana 0, Hniličková Natálie 0, Matiášková Veronika 0

SOKOL Pečky – SOKOL Nusle 75:60 (21:7, 33:24, 58:35)

V nedělním sokolském derby jsme celou dobu tahali za výrazně kratší provaz než domácí a to hrály pečecké sokolky oproti sobotě bez dvou výrazných opor. Opět jsme předvedli divoký výkon, který zase připomínal soutěž ve ztrácení míčů. Nebudu vás napínat, ale tuto soutěž jsme opět vyhráli. Pozitvní byly pasáže utkání, kdy jsme trpělivě budovali postupné útoky a stahovali tak náskok soupeře. Jenže když jsme se dostali na dostřel, přišlo uspokojení a opětovná improvizovaná show v útoku. Dnes bylo opravdu zřetelně vidět, že když se nedaří individuálně, nejsilnější zbraní je taktická zdrženlivost a disciplína. To se nám občas dařilo praktikovat, takže výkon nebyl tak špatný jako v sobotu. Na dobře hrajícího soupeře to bohužel nestačilo. Lepší výkon než v sobotu předvedla Gába.

Body: Grindlerová Adéla 11, Barnetová Tereza 10, Mervínská Gabriela 8, Vondrášková Terezie 8, Kulíšková Lucie 7, Pospíšilová Petra 7, Fetrová Jana 5, Hniličková Natálie 2, Matiášková Veronika 2, Novotná Michaela 0, Vighová Kristýna 0

Víkend byl tentokrát opravdu velmi nepovedený. Bohužel se asi sešlo tak nějak všechno špatně, zejména ne moc povedené individuální výkony. Budeme doufat, že to bylo opravdu špatným rozpoložením a v příštích kolech opět „urveme“ nějakou tu výhru.

Posledních 30 dnů: 546 | Posledních 7 dnů: 167 | Poslední den: 52