Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

ŽENY A: Poloviční úspěšnost

O víkendu jsme zajížděli do Poděbrad a Brandýsa. Oba dny se nám nepovedla třetí čtvrtina a zatímco v sobotu se nám podařilo i tak dovést zápas k výhře, v neděli se nám to stalo osudným.

Basket Poděbrady - Sokol Nusle 45:67 (26:35)
Semgady Charlotte Lulu 15, Pilařová Jitka 12, Barnetová Tereza 11, Moravcová Adéla 6, Pospíšilová Petra 6, Buldrová Andrea 4, Kofroňová Jana 2, Vavrochová Lucie 1, Horvátová Laura 0, Krupková Hana 0, Oubrechtová Markéta 0

Soupeř se sice pohybuje ve spodní části tabulky, ale dokázal porazit i týmy z čela (Sparta, Pečky) a je velmi houževnatý. Podařil se nám nástup do utkání a vypracovali jsme si mírné vedení. Domácí zabojovali a podařilo se jim se přiblížit, ale přesto jsme do poločasu odcházali s náskokem 9 bodů.
Bohužel se nám nepovedla třetí čtvrtina a úvodní úsek jsme prohráli 2:11 a domácí tak vyrovnali. Naštěstí jsme se dokázali vrátit zpět do našeho tempa a několika rychlými protiútoky opět odskočili a výhru jsme si již pohlídali.

DSK Brandýs - Sokol Nusle 74:71 (33:40)
Pospíšilová Petra 19, Pilařová Jitka 14, Semgady Charlotte Lulu 9, Buldrová Andrea 8, Horvátová Laura 8, Moravcová Adéla 7, Krupková Hana 4, Barnetová Tereza 2, Kofroňová Jana 0, Nenadálová Anežka 0, Vavrochová Lucie 0

Brandýs se opírá hlavně o výkony tří hostujících hráček z ŽBL (Ondroušová, Kaucká, Ceralová) a hereckými výkony oplývající Vrančič. Nicméně hrál se docela pohledný basketbal a my jsme dlouho určovali směr zápasu. Bohužel, stejně jako v sobotu, se nám nepovedla třetí čtvrtina. Byli jsme všeude o krok pozadu a hlavně v obraně jsme nepracovali na 100%, zvláště na obranném doskoku. Domácí tak náš náskok stáhli a naopak se dostali až do desetibodového vedení. Navíc se nám ve 3.čtvrtině vyfaulovala Laura a tak zbytek zápasu musela odtáhnout na rozehře Andy.
V poslední čtvrtině jsme přeci jen ještě zabojovali a dokázali pomalu stahovat náskok domácích. 8 vteřin před koncem jsme se po nesportovní chybě a úspěšných tresných hodech dostali na 2 body. Poslední útok jsme však nezahráli úplně podle představ, přesto jsme si vykoledovali 2 trestné hody. Proměnili jsme jeden a pak už nám nezbylo než faulovat a závěrečná střela na vyrovnání byla neúspěšná. Nicméně, neprohráli jsme si to závěrem zápasu, ale ve 3. čtvrtině.
Dobré minuty odehrály o víkendu dorostenky.

Nyní máme 3 týdny pauzu a pak nás čekají domácí zápasy. Přijďte nás povzbudit, časy zápasů, kdy zadřem třísky, dáme co nejdříve vědět:)