Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U15: Do 2.kola z druhého místa

O víkendu jsme vlastně už začali novou sezónu, protože nás čekala kvalifikace o žákovskou ligu U15 pro další ročník. Hostitelem naší skupiny byl Most, který byl zároveň i největší favorit na přímý postup, což po úvodním nervózním výkonu proti Benešovu jasně potvrdil.

Nás na úvod čekal "rival" z Proseka. Po většinu prvního poločasu bylo skóre vyrovnané. My jsme byli v útoku hodně těžkopádní a jakoby nikdo nechtěl být nebezpečný a dávat koše. Po změně stran přišla čtvrtina, která rozhodla o konečném výsledku, bohužel jsme ji prohráli 7:23. V záběru jsme sice ještě zabojovali a stáhli na konečných 8 bodů, ale Prosek zaslouženě vyhrál.

V odpoledních zápasech nejprve Benešov porazil Prosek o 11 bodů. Schválně píšu bodový rozdíl, protože ten hrál v konečném zúčtování podstatnou roli.

My jsme nastoupili s několika šrámy proti domácímu Mostu. Drželi jsme se cca 4 minuty a pak nás domácí přejeli. Druhý poločas jsme šetřili opory. Domácí naopak své nejlepší hráčky nechávali na palubovce a tak skóre v konečném výsledku bylo hodně na straně domácích. Nicméně bojovali jsme a zároveň i pošetřili trochu sil našich klíčových hráček do druhého dne.

V neděli nás čekal Benešov. Matematika byla jasná. Vítězství o 6 až 9 bodů by znamenalo 3.místo a výhra o více než 9 bodů 2.místo ve skupině. To vše za předpokladu, že Most porazí Prosek, což se (ke vší úctě k proseckým) i vzhledem ke zdravotnímu stavu pražského týmu dalo očekávat.

Provní poločas byl vyrovnaný a oba týmy se střídaly ve vedení. Poločasové skóre +2 v náš prospěch. Bohužel jsme se trápili v zakončování z pod koše, ale makali jsme v obraně a ve třetí čtvrtce jsme soupeři lehce odskočili. ve čtvrté části jsme vedli až o 20 a šli za 2.místem. V tu chvíli byli nervózní asi nejvíce zástupci Proseka, protože (aby nebylo matematiky málo) naše výhra o 10 až 14 by je odsunula až na 4.místo. My jsme však nechtěli nechat nic náhodě a i s trochou štěstí jsme uhájili 18ti bodovou výhru a jelikož Prosek na Most nestačil, obsadili jsme nakonec trochu překvapivě 2.místo a ve druhém kole jdeme na 3.tým ze skupiny B, na Karlovy Vary. Hraje se 1 zápas na půdě soupeře a druhý doma. Termín 7.-8.6. Přijďte nás podpořit!