Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U14 - S favoritem dvakrát stejně

Neutrální titulek tentokrát volím, abych se vyhnula přílišnému poutání pozornosti ke 2. čtvrtině nedělního utkání (5:31!!). Zkusím tentokrát toto již nekomentovat, zčásti proto, že pořád moc nechápu, jak jsme k tak strašnému stavu vlastně dospěli. Jediné, co se asi sluší zmínit, je reakce některých hráček na tuto čtvrtinu hrůzy - nevím, myslím, že v poločase by se hodilo např. jít si střílet na koš, dělat dvojtakty nebo se zamýšlet, co můžu udělat příště líp. Mezi poločasové aktivity vhodné (i kdykoliv jindy a ne tak v takové situaci) určitě nepatří hra "na babu" s míčem (ano, opravdu), prohlížení si nástěnky venku na chodbě či skupinový výlet na záchod přesně ve stejnou minutu, aby se ten poločas nějak přežil.

Konec o tomto a pojďme se věnovat tomu, co nám šlo, protože toho nebylo málo a byla by škoda to vše vypustit kvůli jednomu výpadku. Především jsme bojovali - o tomto týmu to popravdě platí v podstatě pokaždé a je fakt, že se většinou nenajde nikdo, o kom by se dalo říct, že se na něco vykašlal. Výjimku tvořila sobotní část 3. čtvrtky, kdy jsme přestali bránit a dostali mj. dvě trojky bez obrany, což asi úplně nutné nebylo.

Daleko lépe než před 14 dny jsme organizovali útok - tím jsme omezili laciné ztráty a zahozené míče ze zoufalství - velmi dobře. Celkově až na zmíněné dva úseky se hrál basketbal (i když soupeř byl samozřejmě vždy o ten level lepší) a úroveň většinu času splňovala standardy U14. Každý den měl také vždy jednu hráčku, která hrála opravdu výborně - v sobotu jednoznačně Aneta (především velmi dobrá obrana) a v neděli se nám probudil Šoumen (snad už ve stavu probuzených zůstane). Danče se v sobotu vcelku dařilo, v neděli přece jen kazila až moc, nedělní vstupy se naopak povedly Janě a Lucce Čer., oba dny byla spolehlivá Silvestr. Bohužel chyběl přínos Sandry a taky Lucky M., přičemž obě ztrácejí hlavně na síle, tvrdosti a vůbec agresivitě. Je již tradiční, že na hranici vyčerpání bránila Tůmis a získala pro nás velké množství míčů.

Za 14 dní nás čekají důležitá utkání s Benešovem a Pelhřimovem a pokud vymažeme víkendové black outy a naopak navážeme na pokroky, určitě můžeme oba dny usilovat o vítězství.

Sokol Nusle - HB Basket 34:70
Střelba: Albrechtová 15 (1x3), Pavlicová 6 (4/2), Misterková 4 (3/2), Synková 4 (2/0), Křelinová 3 (2/1), Kozáková 2, Runtschová 2, Sidoryková 0 (2/0)

HB Basket - Sokol Nusle 70:38
Střelba: Synková 10, Pavlicová 8 (2/2), Albrechtová 7 (2/1), Liakou 4, Sidoryková 2, Runtschová 2 (2/0), Červenková 2, Misterková 1 (2/1)