Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U15: doma plný počet bodů

Starší žákyně hrály o víkendu poprvé v lize doma, ještě v týdnu nebylo vůbec jasno o sestavě, nakonec se nás 9 sešlo a možná trochu překvapivě jsme byli úspěšní v sobotu i v neděli. V sobotním utkání jsme přece jen nějakou šanci cítili, jednak soupeř byl (stejně jako my) lehce oslaben, navíc všichni jistě pamatují loňské vyrovnané souboje. Začali jsme celkem slušně, občas jsme zbytečně moc přemýšleli, jestli "už je to ono" a několik šancí jsme přešli. Celkově jsme ale hráli v poklidu, nápor soupeřek jsme (stejně jako v neděli) definitivně zarazili úspěšnými trojkovými střelami. Enormní kus práce odvedla na doskoku Maruška, za odvahu patří pochvala probuzené Anežce, ale v podstatě to byl týmový výkon za přispění všech.

Sokol Nusle - Loko Trutnov 64:43
Střelba: Nenadálová 14 (2x3), Albrechtová 12 (1x3, 2/1), Freitasová 11 (4/3), Šturmová 10 (2x3, 2/2), Pavlicová 6 (6/2), Janků 5 (2/1), Synková 4, Šťastná 2

Nedělní zápas jsme tedy mohli začít v pohodě, měli jsme pro víkend splněno, avšak hráčky ukázaly, že především ony chtějí a mohou vyhrát i dnes. Ještě v poločase jsme prohrávali o bod, ve třetí čtvrtině jsme se poprvé dostali do vedení o pár bodů. Stejně jako v sobotu jsme dokázali použít naši zbraň (6 trojek za zápas, 11 za celý víkend), díky čemuž jsme se konečně trhli a vítězství si nenechali vzít. Popravdě nám dnes vycházelo skoro vše - kombinace v útoku střídaly hezké individuální akce, nasazení v obraně (až na ty zabržděné návraty po koši!), střelba zvenku i z pod koše. Opět byl náš basketbal opřen o více hráček (zmínit by se měl výborný individuální výkon Anety, celý víkend spolehlivá organizace Emy, v neděli bodová podpora Adély Š.), což je velká výhoda, protože když to nejde jedné, zastoupí ji jiná a tak dále. Teď jen aby nám to vydrželo v kritickém období hor a nemocí, pokud nepolevíme v tréninku, můžeme další kolo opět o vítězství bojovat.

Sokol Nusle - BSK TJ Jičín 65:50
Střelba: Pavlicová 17 (5/2, 3x3), Freitasová 15 (1/1), Šťastná 11 (2/1), Nenadálová 8 (2x3), Albrechtová 7 (1x3), Janků 4 (4/0!), Synková 3 (2/1)