Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

ŽENY A: Výhra nás posunula na šesté místo

O víkendu k nám přijely rezervy brněnských celků. V sobotu se hrálo velmi tvrdé a rychlé utkání, ve kterém jsme bohužel podlehli. V neděli jsme porazili mladý tým Žabin, ale nebylo to úplně bez nervů. Díky nedělní výhře jsme se posunuli v tabulce na šesté místo a v paly-off nás čekají Pardubice.

SOKOL NUSLE – KP BRNO B 53:66 (11:20, 24:25, 40:45)

O osudu sobotního utkání rozhodla první čtvrtina. My jsme do zápasu vstoupili hrozně pasivně a soupeř si zejména v první pětiminutovce dělal doslova, co chtěl. Chyběla nám trpělivost v útoku, místo zakončování jsme spíše hledali přihrávkou své spoluhráčky. Z toho pramenil menší počet střeleckých pokusů, než měl soupeř a také více než dvojnásobný počet ztrát (22:10). Bohužel, se nám nepodařilo i přes výraznou snahu v dalším průběhu toto utkání dotáhnout do vítězného konce. Základním kamenem úrazu byla nesoustředěnost a ztráty. Nutno podotknout, že zápas byl velmi tvrdý. Gába zapsala další double-double (12 bodů a 17 doskoků). Střelecky se nejvíce dařilo Ádě, když dala 16 bodů. První minuty v ženském dresu si připsala Iva.

Body: Grindlerová Adéla 16, Mervínská Gabriela 12, Matiášková Veronika 8, Fetrová Jana 5, Pospíšilová Petra 4, Froňková Barbora 3, Novotná Michaela 3, Vondrášková Terezie 2, Barnetová Tereza 0, Mihaliková Monika 0, Míšková Ivana 0

SOKOL NUSLE – BK ŽABINY BRNO B 80:71 (30:12, 48:29, 59:54)

Poučeni ze špatného vstupu do sobotního duelu, jsme tentokrát nastoupili daleko koncentrovanější. První čtvrtina byla z říše snů, když jsme Žabinám nedovolili téměř nic. Dařilo se kombinačně, na doskoku i střelba z dálky. Celý první poločas jsme diktovali tempo a nic nenaznačovalo, že to nakonec bude ještě drama. Do druhé půlky jsme vstoupili naopak velmi uspokojeni, jako že se nemůže nic stát. Soupeř nás ale vyvedl z omylu, když začal stahovat náš náskok. Do konce to pak byl už jen boj, když se Žabiny přiblížily na pouhé čtyři body. V závěru jsme si ale výhru zkušeně pohlídali a zaslouženě zvítězili. Pozitivní je, že všechny hráčky bodovaly, své první body zapsala Iva. Gába opět zapsala double-double za 26 bodů a 12 doskoků.

Body: Mervínská Gabriela 26, Grindlerová Adéla 17, Barnetová Tereza 9, Fetrová Jana 7, Matiášková Veronika 5, Pospíšilová Petra 5, Vondrášková Terezie 4, Novotná Michaela 3, Mihaliková Monika 2, Míšková Ivana 2