Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U17: Náročný zápasový týden

Z důvodů různých odkladů jsme za posledních 7 dní odehráli 5 zápasů. Celkově se dá říct, že tento náročný program jsme zvládli úspěšně s bilancí 4:1.

Sokol Nusle - HB Basket B 73:55 (30:29)
Končelíková Josefína 17, Freitas Lopesová Ema 14, Nenadálová Anežka 11, Albrechtová Daniela 7, Šturmová Sofie 7, Oubrechtová Markéta 6, Křelinová Julie 4, Pavlicová Aneta 4, Synková Barbora 3
Soupeř dorazil v oslabené sestavě, ale v úvodu zápasu nás přehrával. Chvíli trvalo, než jsme se probrali a přeřadili na vyšší stupeň. Rozhodli jsme ve druhém poločase, kdy jsme zlepšili obranu a hlavně zjednodušili útok a zaslouženě vyhráli.

Sokol Nusle - BK Děčín 77:55 (35:34)
Nenadálová Anežka 17, Šturmová Sofie 17, Pavlicová Aneta 16, Albrechtová Daniela 11, Končelíková Josefína 11, Freitas Lopesová Ema 3, Křelinová Julie 2, Synková Barbora 0
Poslední tým tabulky nám dělal celý zápas potíže svojí urputností a neutuchajícím nasazením. V úvodu jsme soupeře možná trochu podcenili, ale s postupujícím časem jsme prokazovali větší basketbalovou kvalitu a zápas dovedli do vítězného konce.

Sokol Nusle - BK Jablonec 78:45 (46:22)
Albrechtová Daniela 16, Nenadálová Anežka 16, Oubrechtová Markéta 13, Synková Barbora 9, Pavlicová Aneta 7, Šturmová Sofie 7, Freitas Lopesová Ema 6, Končelíková Josefína 4, Křelinová Julie 0
Jablonec je soupeř, jehož hra nám vůbec nesedí, ale chtěli jsme uspět a konečně jej v této sezóně porazit a také jsme hned od začátku udávali tempo zápasu. Dobrou obranou a rychlým protiútokem jsme odskočili ve skóre a ani zóna soupeře ve druhém poločase nezměnila nic na našem vysokém vítězství.

HB Basket B - Sokol Nusle 41:70 (14:34)
Albrechtová Daniela 15, Nenadálová Anežka 15, Oubrechtová Markéta 10, Pavlicová Aneta 8, Freitas Lopesová Ema 6, Synková Barbora 6, Končelíková Josefína 4, Šturmová Sofie 4, Šťastná Adéla 2, Runtschová Anna
Odveta na HB byla v prvním poločase v naší režii. V druhém poločase se hra trochu vyrovnala, ale stále jsme si udržovali náskok a pravidelně střídali všechny hráčky. Zápas probíhal spíše v přátelském duchu a mohli jsme pošetřit síly na další zápas.

BK Lokomotiva K.Vary - Sokol Nusle 59:57 (31:36)
Nenadálová Anežka 22, Freitas Lopesová Ema 8, Pavlicová Aneta 8, Šturmová Sofie 7, Albrechtová Daniela 6, Synková Barbora 4, Šťastná Adéla 2, Runtschová Anna 0
Do K.Varů jsme odjížděli v osmi hráčkách a v hale, kde šla pomalu pára od pusy nás čekalo 12 hráček domácích. Zápas měl celkem dobrou kvalitu z obou stran. Domácí se snažili využívat své vysoké hráčky, my naopak hru na perimetru. Ve druhé čtvrtině jsme si vypracovali až desetibodový náskok, ale domácí trojkou s klaksonem snížili. Druhá půle byla vyrovananá, jenže my museli zúžit v závěru rotaci na 6 hráček a tak nám docházely síly. Ve třetí čtrtině se vyfauloval Šoumen po 4 osobních chybách a v poslední části odstoupila Anet. Nicméně jsme bojovali až do konce a mohli jsme mít ještě 2 šestky na vyrovnání, ale "zápas už byl dlouhý". Bohužel jsme se v zápase tentokrát nemohli opřít o střelbu z dálky, která nám nepadala.

I přes prohru v posledním zápase jsme zápasový týden zvládli úspěšně a nyní nás čekají 2 zápasy s rezervou USK. Chtěli bychom poděkovat rodičům za tradiční podporu, fandění a pomoc s dopravou.