Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U19: Zápasově našlapaný týden jsme zvládli na výbornou

Ve čtvrtek jsme dokázali vyhrát v Litoměřicích po velkém boji a o víkendu jsme splnili roli favorita. 3 zápasy ve 4 dnech, některé hráčky díky přeboru 4 zápasy v 5 dnech, jsme dokázali vyhrát a nadále držíme první místo v tabulce.

BK Lvice Litoměřice - Sokol Nusle 55:61 (25:24)
Oubrechtová Markéta 18, Krupková Hana 14, Freitas Lopesová Ema 13, Šturmová Sofie 10, Nenadálová Anežka 4, Ryšavá Tereza 2, Bočková Tereza 0, Janku Marie Rene 0, Končelíková Josefína 0

Vzhledem k výsledku domácího zápasu se čekalo vyrovnané utkání, což se také potvrdilo. My jsme si sice během první čtvrtiny vypracovali náskok, o který jsme však v průběhu druhé části přišli a pak se oba týmy střídaly ve vedení a první poločas skončil nejtěsnějším rozdílem. Domácí nám dělali velké problémy na doskoku, když nám několikrát za útok doskočili. Jinak jsme bránili dobře, hrálo se agresivně a na každý koš se obě družstva hodně nadřela. Nám se povedl start do druhého poločasu, kdy jsme si díky 3 rychlým košům vypracovali mírné vedení, které jsme s menšími výkyvy udrželi až do konce a vybojovali tak cenné vítězství.
Měli jsme slušné procento střelby z dálky, narozdíl od trestných hodů. Šli jsme do zápasu s odhodláním vyhrát a zaslouženě dotáhli zápas do vítězného konce.

Sokol Nusle - BK Brandýs nad Labem 86:36 (33:10)
Krupková Hana 17, Nenadálová Anežka 14, Oubrechtová Markéta 13, Ryšavá Tereza 11, Freitas Lopesová Ema 10, Šturmová Sofie 8, Končelíková Josefína 7, Janku Marie Rene 4, Bočková Tereza 2

Brandýs se sice v lize zatím výsledkově trápí, ale i přes vysokou výhru nám nedal nic zadarmo. Měli jsme dobrý nástup do zápasu a hned na začátku jsme si vypracovali náskok, který jsme dále navyšovali. Dobrou obranou a rychlým protiútokem jsme udávali tempo zápasu a zaslouženě vysoko vyhráli. Do střlecké listiny se zapsaly všechny hráčky.

Sokol Nusle - Jablonec n.N. 97:50 (47:22)
Nenadálová Anežka 19, Ryšavá Tereza 16, Freitas Lopesová Ema 15, Krupková Hana 14, Oubrechtová Markéta 8, Janku Marie Rene 6, Šturmová Sofie 6, Končelíková Josefína 5, Pavlicová Aneta 5, Bočková Tereza 3

Jablonec je tradičně nepříjemný a tvrdý soupeř, ale měli jsme být favoritem utkání. Začátek zápasu byl trochu nervózní a vyrovnaný. Opět jsme si mohli spolehnout na dobrou obranu, ale v útoku nám to trochu drhlo a tak první čtvrtinu jsme vyhráli 13:8. Ve druhé čtvrtině jsme však předvedli útočnou smršť a dali 34 bodů a v podstatě rozhodli o výsledku zápasu. Opět se mezi střelce zapsaly všechny hráčky.
Oba víkendové zápasy jsme se snažili hrát rychlý kolektovní basket, což se nám většinou dařilo. Svědčí o tom i bodové rozložení na více hráček. Slabinou bylo nízké procento trestných hodů.

Zajistili jsme si 2 zápasy před koncem základní skupiny účast ve finálové skupině. Za 3 týdny nás čekají zápasy v Sadské a v Horních Počernicích.
Děkujeme všem za fandění a podporu při zápasech.

Let´s go, play, win! a hlavně zavírejte ledničku.