Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

Finále euroligy mužů

Trochu ve stínu (v ČT hodně ve stínu) zápasu mistrovství světa v hokeji našich reprezentantů s Norskem zůstalo finále euroligy mužů. V Miláně proti sobě před více než 11 tis. diváky Real Madrid, který v semifinále smetl Barcelonu a Maccabi Tel Aviv, který naopak poslední střelou získal zápas na CSKA Moskva, když celý průběh utkání tahal za kratší konec.

Komu se podařilo najít, ať už na netu či nějaké zahraniční tv stanici, tento zápas, tak určitě nemohl litovat. Výborné individuální výkony, emoce, nasazení, oku lahodící akce, naustálé atakování koše soupeře atd., to bylo ozdobou tohoto svátku basketbalu. Diváci, ve většině ve žlutých tričkách, navíc vytvářeli bouřlivou atmosféru. Zpočátku měl navrch Real Madrid a vedl v prvním poločase až o 11 bodů. Maccabi se však podařilo do přestávky snížit na rozdíl 2 bodů, s klaksonem dával trojku David Blu a trenér Maccabi David Blatt své svěřence vyhecoval k výbornému výkonu ve druhém poločase. V dresu Realu se v první čtvrtně prosazoval zkušený Felipe Reyes, autor 12 bodů, ve druhé části držel prapor "domácích" MVP letošní sezóny Sergio Rodriguez, který dal cekem 5 trojek.

Ve druhé poločase se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a vývoj sliboval napínavý konec. Necelou minutu před koncem si Maccabi vypracovalo čtyřbodový náskok, který však dokázal Real vyrovnat a diváci se tak mohli těšit na přídavek v podobě pětiminutového prodloužení (první po 45 letech ve finále). Útočně laděné nastavení ovládl naturalizovaný černohorec ve službách Maccabi Tyrese Rice, který dal 14 ze svých 26 bodů právě v prodloužení a poprávu byl vyhlášen MVP Final Four. Prodloužení nakonec skončilo 25:13! a v milánské hale tak vypukly "žluté" oslavy...