Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

Play-off U17: Na půdě DBaK 1:1

Poslední dubnový víkend jsme hráli první dvě utkání play-off v Kožlanech proti prvnímu družstvu skupiny A, které nepoznalo hořkost porážky za celou sezónu.

DBaK - Sokol Nusle 80:71 (35:34)
Matějčková Barbora 22, Lacinová Anna 14, Lehne Nicole 7, Melzerová Johana 7, Novotná Tereza 6, Černá Barbora 5, Mährischlová Veronika 4, Soukalová Tereza 4, Semgady Charlotte Lulu 2, Obešlová Barbora 0, Svobodová Tereza 0

Soupeř se opírá dlouhodobě o výkony hráček Buňkové a Kyselové, což platilo i tento víkend a navíc se k nim přidala starší žákyně Sklenářová. Utkání bylo jako na houpačce, bohužel jsme většinou tahali za kratší konec. Domácí si trojkou v poslední vteřině první čtvrtiny, po našem natakticky zahraném útoku, vytvořili šestibodový náskok, které se nám podařilo ve druhé čtvrtině dotáhnout a rozdíl ve skóre tak byl jeden bod. Druhý poločas se nesl podobně jako první. Domácí odskočili až na 12 bodů a my dotahovali. Síly na zvrat už ale nezbyli a domácí si v závěru výhru pohlídali. Rozdíl byl především ve ztrátách, kterých jsme vytvořili neuvěřitelných 34! a nedali 14 "šestek".

DBaK - Sokol Nusle 65:68 (39:35)
Matějčková Barbora 16, Lacinová Anna 15, Černá Barbora 12, Lehne Nicole 10, Mährischlová Veronika 5, Melzerová Johana 3, Svobodová Tereza 3, Novotná Tereza 2, Soukalová Tereza 2, Obešlová Barbora 0, Semgady Charlotte Lulu 0

Po sobotním zápase jsme věděli, že máme na to soupeře ještě více potrápit a do zápasu jsme vstoupili s chutí a odhodláním porážku oplatit a hlavně zredukovat ztráty, což se nám nepovedlo a opět jsme zahazovali trestné hody (22/9!!!), ale rapidně jsme zlepšili obranu, což v konečném důsledku rozhodlo. Domácí sice v poločase vedli o 4 body, ale výborná třetí čtvrtina z naší strany otočila vývoj zápasu (49:56), zúžili jsme rotaci a snažili se eliminovat hlavní střelce domácích. Vedli jsme dokonce o 12 bodů a zdálo se, že zápas dovedeme v poklidu do vítězného konce. To bychom ale nebyli my, kdybychom si zápas nezdramatizovali a nezabrnkali na nervy našim přítomným fanouškům, kterým děkujeme za fandění a podporu. Párkrát se nám nepovedl útok a zapomněli jsme na obranu a domácí náš náskok stáhli. V závěru jsme však přeci jen byli přesnější a získali cenný skalp dosud neporaženého a sympaticky a jednoduše hrajícího soupeře.

Stav série je 1:1. Odvety jsou v plánu za 14 dní, ale ještě jednáme se soupeřem o předehrání. O termínu budeme informovat. Máme teď výhodu domácího prostředí na své straně, byla by škoda toho nevyužít!