Předsezónní rozhovor s trenérem žen

Předsezónní rozhovor s trenérem žen Ondřejem Kádě.

S jakými plány vstupujete do další sezony?

Loni jsme měli za cíl udržet soutěž pro další sezónu, což se nám povedlo a letos bychom (i vzhledem k posílení kádru) chtěli bojovat o play-off, zapojovat mladé hráčky do rotace, hrát rychlý a líbivý basketbal.

Došlo k nějakým změnám v kádru?
Podařilo se nám udržet kádr téměř ve stejném složení. Skončila pouze Kateřina Brejlová, z pracovních důvodů a dále už k nám nemůže hostovat Andrea Sládková. Nicméně jsme posílili na pozici 5, kam přišla z BLC Sparta Gabriela Mervínská a z Basket Slovanka Lucie Červenková a na pozici 3 přišla zkušená Petra Pospíšilová. Z dorostu pak přešly do žen hráčky ročníku 1996, které ale dostávaly prostor už loňskou sezónu. Nadále budou hostovat Petra Bakajsová, Eliška Mircová a Mariana Opočenská z VŠ Praha.

Splnily se všechny tvoje představy, co se příchodů týká? Nebo se některé tvoje přání nepodařilo splnit?

Vzhledem k tomu, že jsme po konci loňské sezóny nijak zvlášť neplánovali, tak všechny změny přišly v podstatě ze dne na den. Poté, co jsme se dozvěděli, že BLC Sparta nebude působit v 1.lize, tak jsme oslovili Gábinu a další příchody se tak nějak "nabalily". Čímž se i změnily naše cíle a také konkurence v týmu, kterou bychom rádi využili v náš prospěch.

Jak jsi spokojený s průběhem přípravy a výsledky?

Průběh přípravy ovlivnily velká vedra v srpnu a tak jsme byli nuceni přesunout hned od počátku přípravu do haly a trochu upravit tréninky, ale jinak si myslím, že příprava proběhla obstojně. Absolvovali jsme také 4 denní soustředění v Písku. Jak se příprava povedla ukáže až průběh sezóny. Jelikož máme v kádru pracující hráčky, tak ne vždy se na tréninku sejdeme ve složení, ve kterém bychom chtěli, ale s tím se musíme poprat a snažit se připravit na každý zápas co nejlépe. V rámci přípravy jsme zatím odehráli 3 utkání. Byť jsme třikrát vyhráli, tak bychom výsledky nechtěli přeceňovat, protože zápasy v sezóně jsou o něčem jiném, ale zápasy nám ukázaly na čem pracovat a na čem můžeme dále stavět.

Na čem jste v přípravě pracovali a zaměřili se především?

Zpočátku jsme hodně běhali, pracovali na individuálních činnostech a postupně přecházeli ke specifičtějším činnostem a kombinacím. Snažili jsme se taky pracovat na rychlém protiútoku. Ten by měl být naší velkou zbraní i vzhledem k šířce a vyrovnanosti kádru.

Předpokládaní favorité skupiny/soutěže? Ambice našeho týmu?

Nedovolím si tipovat, kdo budu největším favoritem, ale myslím, že tradičně Tišnov (loňský NoemArch Brno) bude aspirant na první příčky. Silný bude Valosun Brno a určitě tradičně Pardubice. Dále by pak soutěž mohla být hodně vyrovnaná. Naše ambice jsou, jak jsem zmiňoval výše, probojovat se do play-off a pak se uvidí:)

Jaká je atmosféra v družstvu před začátkem soutěže?

Atmosféra je, si myslím, dobrá, přesto si některé hráčky musí zvykat na nové role a nemusí to být vždy jednoduché. Pro hráčky ročníku 1996, které přešly z dorostu, bude začátek složitější v tom, že loni, byť nastupovaly v některých zápasech v ženách, tak pořád měly svou dorosteneckou soutěž, teď se musí prát jen o místo v A družstvu žen, ale potenciál tam je, jen to bude chtít trpělivost a vůli.
Pokud se nám podaří sladit jednotlivé role ve prospěch týmu a každý svou roli pochopíme, tak věřím tomu, že můžeme porazit každého v soutěži.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchu v nadcházející sezóně.

Petr Havlíček

Posledních 30 dnů: 536 | Posledních 7 dnů: 166 | Poslední den: 9