Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U19: Pokažený závěr základní části

O víkendu jsme odehráli poslední zápasy základní části doma proti papírově slabším soupeřům. V sobotu jsme i před nepříliš povedený výkon zvítězili, v neděli jsme náš výkon ještě degradovali a nakonec si připsali překvapivou porážku s Kladnem. Za 14 dní máme volno, jelikož jsme utkání předehráli a budeme čekat na soupeře pro play-off, který bude nejspíše DBaK. Jisté je, že budeme začínat na hřišti soupeře.

Sokol Nusle - Aritma Praha 78:59 (41:37)
Lacinová Anna 25, Novotná Tereza 20, Obešlová Barbora 14, Soukalová Tereza 8, Svobodová Tereza 4, Jiřičná Kateřina 3, Erushina Taisia 2, Mährischlová Veronika 2, Šoltésová Eva 0

Začátek byl doslova katastrofální. Soupeři jsme dovolili, co si umanul a rychle prohrávali 1:9. Pak jsme se přeci jen trochu vzpamatovali a dokázali snížit, ale začátek do 2.čtvrtiny byl opět ospalý a rázem jsme prohrávali dokonce o 14 bodů. Naštěstí nám po tomto dalším varování došlo, že musíme zlepšit obranu a zbytek čtvrtiny jsme vyhráli o 18 bodů a ujali se vedení. Ve druhém poločase jsme postupně skóre navyšovali a nakonec vyhráli relativně pohodlným rozdílem, ale byl to hodně těžký a urputný zápas, který nás stál mnoho sil.

Sokol Nusle - Sokol Kladno 58:60 (36:25)
Svobodová Tereza 16, Lacinová Anna 12, Novotná Tereza 11, Obešlová Barbora 5, Jiřičná Kateřina 4, Mährischlová Veronika 4, Soukalová Tereza 4, Erushina Taisia 2, Šoltésová Eva 0

V neděli nás čekal podobný soupeř a také podobný začátek. Prohrávali jsme 2:7 a soupeř jakoby vycítil, že dnes bude mít šanci u nás uspět. Naše pomalé reakce, nepřipravenost, nedůraz jej nechával ve hře. Ve druhé čtvrtině jsme přeci jen zlepšili obranu a soupeři toho moc nedovolili a vypracovali si náskok 11 bodů a vypadalo to, že jsme převzali otěže zápasu. Jenže vlastní nedisciplinovaností a zbytečnými fauly jsme soupeře dostali do hry a ten svou šanci využil a v závěru byl šťastnější. Bohužel jsme vyprodukovali 31 ztrát, což při mizerné úspěšnosti střelby znamenalo překvapivou a zbytečnou porážku. Ve stínu porážky tak zůstal triple-double (11 bodů + 11 zisků + 12 F+) Terezy Novotné.

Pokud chceme být našemu soupeři pro play-off důstojným soupeřem, musíme začít opět pracovat na tréninku. Bohužel i kvůli tomu, že spoustu zápasů musíme překládat se připravujeme o tréninky a při celkově slabém procentu účasti toho prostoru moc nemáme.