Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

ŽENY A: První výhra v sezóně

O víkendu jsme se konečně dočkali první letošní výhry. V sobotu se nám nepodařilo dotlačit do úspěšného konce dobře rozehraný zápas s KP Brno, v neděli jsme ale celkem pohodlně porazili druhý brněnský celek SŠMH Brno.

SOKOL NUSLE – KP BRNO B 61:68 (18:15, 39:28, 52:46)

Sobotní partii jsme rozehráli velice dobře, když se nám zejména v prvním poločase dařilo soupeře celkem přehrávat. Dařila se nám střelba, vyvarovali jsme se zbytečných ztrát a celkem se nám povedlo být aktivní i na doskoku. Ve druhém poločase soupeř zlepšil svojí střelbu, my začali zmatkovat a výsledkem bylo neuvěřitelné množství ztrát, když jsme soupeři darovali nesčetně míčů do rychlého protiútoku. V závěru nám už nejspíš chyběly síly na dotažení utkání do vítězného konce.

Body: Křížová 16, Kulíšková 13, Kučerová 12, Buldrová 7, Josefusová 4, Vondrášková 4, Mervínská 3, Červenková 2, Novotná 0, Lacinová 0 a Svobodová 0

SOKOL NUSLE – SŠMH HANDICAP BRNO 70:58 (26:11, 44:22, 61:36)

V neděli jsme věděli, že pokud chceme alespoň trochu zklidnit naší situaci, musíme bezpodmínečně naplno bodovat. Do utkání jsme nastupovali posíleni o staronové tváře, hostující tentokrát z týmu Basketball Nymburk Petru Bakajsovou a Elišku Mircovou. Brno přijelo oproti sobotnímu vítěznému utkání v Liberci také posíleno o hráčky svého A týmu a to o Kláru Křivánkovou, Lenku Šoukalovou a Kristýnu Brabencovou. Nám se velice podařil úvod utkání, když jsme doslova smetli soupeře rozdílem třídy a výsledek první čtvrtiny byl 26:11 v náš prospěch. Dařila se nám činnost na doskoku, poztráceli jsme mnohem méně míčů než v sobotu a střelecky jsme se také lehce zvedli. Postupné navyšování náskoku se zastavilo až v poslední čtvrtině, když jsme trochu polevili v koncentraci a soupeř výsledek už pouze korigoval na konečný rozdíl 12 bodů. Do utkání poprvé v této sezóně zasáhla i Míša Fenklová, pro kterou to byla premiéra v soutěžním utkání našeho ligového Áčka. Je dobré zdůraznit, že v zápase předvedlo hned několik našich hráček nadstandartní výkony. Velmi dobře zahrála pod košem Gába Mervínská, která i přes pouhé 4 vstřelené body skončila s validitou +11. Dobré výkony předvedly také další hráčky: Jana Křížová (18 bodů), Eliška Mircová (16 bodů), Lucka Kulíšková (14 bodů) a Petra Bakajsová (4 body, validita +14). Pokud se nám za čtrnáct dní podaří navázat na tento výkon, tak věřím, že máme šanci dvakrát vyhrát.

Body: Křížová 18, Mircová 16, Kulíšková 14, Vondrášková 6, Mervínská 4, Bakajsová 4, Buldrová 3, Červenková 3, Lacinová 2, Novotná 0, Josefusová 0 a Fenklová 0

Závěrem se dá říci, že co jsme si předsevzali, jsme také o víkendu splnili. Jedna výhra se rozhodně počítá, ačkoli tento víkend rozhodně bylo na dvě. Za neděli zasloužíme ale rozhodně pochvalu. Co mě o víkendu trochu hodně zarazilo, byla nízká úroveň výkonů rozhodčích. Tolik chyb, nepřesností, špatných posouzení apod. jsem na prvoligové úrovni ještě neviděl. Myslí, že velmi špatné rozhodování obou arbitrů nás také trochu stálo sobotní výhru. Třeba brzké nutné střídání Lucky Kulíškové kvůli pěti faulům, ze kterých si troufám říci, udělala pouze jeden, ale to je trochu daň za je jí rychlost, protože rozhodčí hráčky na hřišti moc nestíhali J . Dále pak za víkend udělené 4 technické chyby a to i hráčkám, které technické chyby rozhodně nedostávají. Vůbec nerozumím principu udělování našich TCH, když hráčky soupeře zejména v sobotu diskutovali s rozhodčími téměř pořád a někdy dost nevybíravým způsobem a ani jednou trestány nebyly. Nicméně jedna výhra nás posunula v tabulce mim o sestupové pásmo a věřím, že po následujících zápasech se z této zóny tabulky odpoutáme ještě výše.