PP U12 5.-6.11.: Vítejte v basketbale!

O víkendu jsme v pražském přeboru odehráli další 4 utkání a naším cílem bylo jedno vítězství a porážky do třiceti bodů – to jsme splnili a dokonce přidali ještě něco navíc.

Jako první jsme nastoupili proti HB Basket, začali jsme celkem průměrně, žádné velké výkyvy, ale ani překvapení a po 1. čtvrtině jsme prohrávali 9:21. Druhá pětka vedená výbornou Sofií (14 bodů za čtvrtku) nastoupila poměrně razantně a obrátila utkání v náš prospěch. V poločase jsme vedli již o 7 bodů, do konce zápasu však bylo ještě daleko, navíc Hanka (již tradičně) nastupovala do druhé půle už se čtyřmi fauly. První pětka však alespoň ubránila a udržela skóre vyrovnané, druhá sestava tak mohla utkání dovést do konce a slavit naše první (poměrně nečekané) vítězství v přeboru. K našemu úspěchu přispěla kromě již zmíněného „žolíka“ v podobě Sofie poměrně slušná obrana všech hráček na hřišti, proměněné jednoduché koše a občas i trocha štěstí – např. dalekonosná střela Anet. Celkově však byl zápas myslím z obou stran většinou hezkým basketbalem kategorie U12 a mohl tak potěšit i diváky.

Nobiles Nusle – HB Basket 59:52
Střelba: Šturmová 16 (2/0), Freitasová 8 (4/2), Hudečková 8, Volejníková 7 (6/3), Albrechtová 6, Janků 4, Veselá 4, Vaňourková 4 (6/2), Pavlicová 2

O pěkném minibasketbalu se však bohužel nedá úplně mluvit v případě zápasu se SoHoPo – dle mého (netvrdím, že jediného správného) názoru herní akce a systémy patří určitě do vyšších kategorií než mladších minižákyň – záběhy dvou hráček za falešnou clonou, které nutí obránce hráčky přebírat, opravdu nejsou učivem jedenáctiletých dětí a ty tak pochopitelně nejsou schopny na toto reagovat. Podobným tématem by mohla být postavená odstoupená obrana těsně na úrovni vymezeného území, do níž se tedy většinou nedá nic jiného než vystřelit – což opět asi většina hráček ZATÍM nezvládá. Spíše než kritika soupeře je to jen taková poznámka a pro mě i docela překvapení, jelikož protihráčky ze SoHoPo by byly technicky šikovnější a rychlejší než my i bez podobných triků a velmi pravděpodobně by nás i tak porazily. U nás individuálně překvapila Dominika výbornou obranou, ostatní bojovaly a celkem se nedá říct, že by někdo něco vypustil.

Sokol Horní Počernice – Nobiles Nusle 78:49
Střelba: Volejníková 9 (4/1), Freitasová 8 (2/2), Vaňourková 8 (4/2), Šturmová 6, Hudečková 6, Veselá 4, Šťastná 2 (2/0), Albrechtová 2 (2/0), Pavlicová 2, Košátková 2 (2/0)

V nedělí jsme odehráli první nepříliš pohledné utkání proti BLK Slavia – plán „vyzkoušet si rozestavení v útoku“ se začal dařit až od druhé čtvrtiny, kdy jsme přece jen předvedli pár pěkných nájezdů do mezery a také něco ubránili.

BLK Slavia Praha – Nobiles Nusle 9:40
Střelba: Freitasová 10 (4/2), Volejníková 7 (2/1), Vaňourková 7 (8/3), Šturmová 6 (2/2), Veselá 2 (2/0), Šťastná 2, Košátková 2, Synková 2, Albrechtová 2 (2/0), Francová 2/0

Ve druhém utkání proti Slovance nám dělal problém zejména návrat do obrany a fyzická kondice – tam, kde hráčky Slovanky uměly zrychlit, my se dost často hroutily a rezignovaly. Na skvělou Zuzku Tomanovou ze Slovanky jsme opravdu neměli, o nějakou obranu této hráčky se mohla pokoušet akorát Niky, zbytek většinou jen zpovzdálí sledoval, jak tato hráčka zakončuje. Přesto jsme však nehráli špatně a i přes únavu jsme udrželi rozdíl utkání na 20 bodech.

Basket Slovanka – Nobiles Nusle 56:35
Střelba: Freitasová 9 (4/3), Vaňourková 6 (2/2), Volejníková 4 (4/2), Janků 4, Šťastná 4, Košátková 2, Šturmová 2, Veselá 2, Albrechtová 2

CELKOVĚ:

Co nás brzdilo: - obranný doskok – stále dáváme soupeřům příliš mnoho dalších šancí
- již zmíněný návrat do obrany a naopak rychlé vyhození po koši, v některých případech kondice

Co nám naopak šlo:  - útočný doskok – i my sami se snažíme o druhé šance, bohužel je občas trestuhodně zahodíme
- „postupný“ útok – tady shledávám největší posun od září, pomalu si zvykáme na rozestavení kolem vymezeného území a tedy uvolnění prostoru pro nájezd. Zatím nám samozřejmě chybí druhá fáze, tedy „co s tím“, když jsme takhle rozestaveni – pár nájezdů nebo pokusů o „hoď a běž“ jsme ale přece jen zvládli a toto také bude naším hlavním učivem po zbytek sezóny. Proto také titulek: všechna tři (vyjma Slavie) utkání už opravdu ve velké míře připomínala basketbal a to je jen dobře.

Žádné nadcházející události.

Posledních 30 dnů: 560 | Posledních 7 dnů: 100 | Poslední den: 7