U19: Za výborné výkony odměna v podobě dvou výher!

O víkendu nás čekala dvojička se Slavií. Obě družstva byla doposud bez porážky a tak se dal čekat vyrovnaný souboj o lídra tabulky. Oba zápasy přinesly kvalitní dorostenecký basketbal a možná trochu překvapivě si obě výhry připisujeme my.

Sokol Nusle - BLK Slavia Praha 78:67 (32:29)
Matějčková Barbora 30, Lacinová Anna 16, Svobodová Tereza 16, Semgady Charlotte Lulu 11, Černá Barbora 4, Vyoralová Natálie 1, Jiřičná Kateřina 0, Kymličková Veronika 0, Obešlová Barbora 0, Štefančová Marie 0

Slavia přijela na Květnici v silné sestavě a možná byla mírný papírový favorit, ale my jsme nastoupili houževnatě a díky dobré obraně a rychlým protiútokům jsme si vybudovali mírný náskok, který jsme i přes malé výpadky udržovali a v poslední čtvrtině pak potvrdili naše vítězství. Soupeř měl trochu širší rotaci, tak jsme měli obavy, abychom tempo vydrželi celý zápas, ale zvládli jsme to a slavili důležitou výhru nad kvalitním soupeřem.

BLK Slavia Praha - Sokol Nusle 70:78 (35:35)
Lacinová Anna 27, Matějčková Barbora 16, Vyoralová Natálie 12, Semgady Charlotte Lulu 11, Černá Barbora 8, Jiřičná Kateřina 2, Obešlová Barbora 2, Svobodová Tereza 0, Štefančová Marie 0

V neděli jsme hráli u soupeře a věděli jsme, že soupeř bude chtít odčinit sobotní prohru. Trochu jsme měli obavy, jak dokážeme po sobotním výkonu zregenerovat, ale na hřišti téměř nebylo znát, že by nám chyběly síly, resp. ne o moc víc než soupeři. Opět jsme těžili z dobré obrany a dařil se i rychlý protiútok. Vývoj utkání byl tentokráte rozdílný, my tahali po 3 čtvrtiny za kratší konec, ale v závěrečné části jsme byli přesnější a odskočili na 8 bodů. Domácí ještě stačili po našich chybách snížit na 4 body, ale výhru jsme si už pohlídali a naopak vrátili rozdíl na konečných 8 bodů.

Oba zápasy zahrály výborně tradiční opory s podporou hráček z lavičky. Podali jsme výborný týmový výkon, jak v útoku, tak hlavně v obraně. Byť vysoký počet bodů by mohl vypovídat o děravé obraně, tak pokud jsme nedělali chyby v útoku, které nabízeli soupeři rychlý protiútok, tak byla naše obrana těžko prostupná a mohli jsme využívat rychlého protiútoku. Ztrát jsme udělali opravdu hodně (34 a 33), ale na druhou stranu jsme měli 21 a 23 asistencí. Musíme zapracovat na přechodové a závěrečné fázi útoku, kde děláme nejvíce chyb a nabízíme tak soupeři snadné body. Bojovný výkon a zasloužené 2 výhry. Nyní máme postup do finálové skupiny ve svých rukách, ale čeká nás ještě druhá polovina základní skupiny. Rozehrané to máme velmi dobře. Za 14 dní hrajeme na horké půdě v České Lípě a v Liberci. Pokud podáme výkony jako tento víkend, tak bychom měli oba duely zvládnout.

Děkujeme všem co přišli za fandění a podporu. Škoda, že hráčky z marodky si nechaly tyto zápasy ujít. Bylo na co koukat a hráčky na hřišti by si jejich podporu určitě zasloužily.

Nedovolíme si pozastavit se nad výkony sudích v obou utkáních, kdy rozhodně neměli zápasy pod kontrolou. Možná by si taková utkání zasloužila lepší delegaci.

Let´s go, play, win!

2. BK Lvice Litoměřice 10 640:486 17