Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

Ženy A: Důležitá výhra v Olomouci

O víkendu pokračovala naše série utkání na hřištích soupeřů. V sobotu jsme po velmi disciplinovaném výkonu v obraně vyhráli v Olomouci a v neděli jsme zřejmě díky únavě prohráli v Pardubicích. Nicméně po deseti odehraných kolech, když jsme museli osm utkání odehrát na venkovních palubovkách, máme třetí výhru a to se rozhodně počítá. Navíc jsme se tento víkend museli obejít bez zraněných či nemocných rozehrávaček (Andy Buldrová, Eliška Mircová, Gábina Josefusová), tak veškerá tíha rozehry ležela pouze na Lucce Kulíškové, která se s touto rolí, ale poprala na jedničku.

SK UP OLOMOUC – SOKOL NUSLE 44:57 (9:12, 18:23, 32:40)
Už v průběhu první čtvrtiny bylo zřejmé, že o vítězi utkání rozhodne kvalitnější obrana. Nám se opravdu podařil vstup do zápasu, když jsme soupeři dovolili dát v první čtvrtině pouhých devět bodů a stejně tak ve druhé. Díky naší výškové převaze jsme odehráli výborný výkon v podkošovém prostoru a naše jediná klasická rozehrávačka Lucka Kulíšková, předvedla na středu také velmi zodpovědný výkon. Díky kolektivnímu pojetí a velké síle na doskoku jsme určitě zaslouženě vyhráli. Z výkonů jednotlivců lze také jednoznačně vyzvednout Terku Vondráškovou, která hrála poprvé v prvoligové kariéře na křídelním postu, a musím říci, že zahrála opravdu velmi dobře. Prostor pod košem ovládla zase Petra Bakajsová, která doskočila ohromujících 19 míčů, což bylo základním stavebním kamenem naší dobré obrany. Celý tento zápas by se dal shrnout ve třech slovech: pěkný kolektivní výkon.
Body: Kulíšková 17 (6 získaných faulů), Bakajsová 13 (19 doskoků!!!), Mervínská 12, Křížová 5, Červenková 5, Lacinová 3, Vondrášková 2, Novotná, Burianová a Svobodová 0

STUDÁNKA PARDUBCE – SOKOL NUSLE 62:44 (14:8, 26:26, 43:38)
Konečný výsledek tohoto utkání vyznívá pro nás možná až moc krutě. Náš výkon proti Pardubicím rozhodně nebyl horší o 18 bodů než výkon domácích. Bohužel byla na našich hráčkách znatelná únava. Ve složení týmu, kdy jsme odjížděli na tato ligová kola převážně s pivoty, bylo velmi znát, že hráčky hrající na křídelních postech a jediná klasická rozehrávačka, byly po sobotním hodně namáhavém utkání celkem unavené. Nicméně se nám nepodařila moc ani první čtvrtina. Naštěstí se nám během druhého hracího dějství podařilo do utkání vrátit a díky pro Baky nezvyklé střele za tři body jsme srovnali na poločasových 26:26. Ve druhé půli jsme se drželi na dostřel téměř až do konce utkání, kdy nám evidentně došly síly. V některých hracích obdobích, kvůli faulům Lucky Kulíškové (kdy většinu z nich neudělala) hrála naše sestava ve složení: čtyři pivoti a jedno vysoké křídlo. Pokud se budeme bavit o faulech, tak je zřejmé, že zejména rozhodčí Svoboda rozhodně neměl svůj den. Ba co víc, všechny z velkého množství jeho špatných rozhodnutí poškodily vždy nás a ani v jednom případě domácí Pardubice. Doufám a věřím, že panu rozhodčímu to v tento den pouze nešlo a nebylo jeho úmyslem poškodit pouze náš tým.
Body: Bakajsová 9 (12 doskoků), Kulíšková 9, Mervínská 8, Křížová 8, Kučerová 4, Vondrášková 4, Červenková 2, Novotná, Lacinová, Burianová a Svobodová 0

Závěrem lze říci, že jedna výhra z tohoto výjezdu je jistě dobrou kořistí. Stále se pohybujeme mimo sestupové pásmo a je důležité zdůraznit, že z prvních deseti utkání této sezóny jsme jich osm odehráli na venkovních palubovkách. Druhou polovinu soutěže budeme hrát převážně doma a doufám, že výhodu naší haly maximálně zužitkujeme. O víkendu jsme předvedli hodně týmové výkony a na tom se jistě dá stavět. Dojmy z tohoto víkendu jsou tedy více pozitivní. Pokud se nám navíc navrátí zraněné či nemocné hráčky, budeme za čtrnáct dní na domácím hřišti opět o něco silnější.