Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U11: víkendový turnaj PP

O víkendu jsme prošli během 4 utkání postupným drobným zlepšováním až k výkonu v utkání posledním, který byl ze všech asi nejpovedenější. Kromě některých chybějících jsme se potýkali i se zdravím - Anet vstala doslova z postele, Adéla hrála poprvé od zranění a ani Míšina ruka ještě nebyla zcela ok. Naše „základna“ bohužel není velká, proto tým doplňují rovnou hráčky roč. 2008 a trpíme tak na velkou nevyrovnanost. Mezi přítomnými stále hledáme hráčky, které by se přidaly k oporám a vzaly na sebe zodpovědnost, když zrovna nemáme den. V sobotním utkání s USK a v nedělním BŠ toto splňovala především Majda, na Sandře je naopak zatím pořád vidět velká nezkušenost. Sofie střídala světlé chvilky se slabšími, především neustálé opačné postavení v obraně už by odstranit postupně měla. Pochvalu zasluhuje nejmladší Ela, která nejen že dala své první body v soutěži, ale získala na sebe několik faulů a vybojovala cenné míče. Obecně jsme proti prvnímu turnaji v říjnu více běhali dopředu, občas si tam i přihráli (výborně Saša), náš útok proto nebyl už tak pomalý a těžkopádný. Existenci obrany jsme sice objevili až ve druhém utkání, až na některé záseky (věčné postavení ZA hráčkou) jsme ale byli přece jen pozornější než prvně.

S BŠ jsme začali hezky, první čtvrtinu hráli vyrovnaně, od vyfaulování Šoumena nás však opustila jakákoliv chuť bojovat a neodevzdat zápas soupeři do rukou. To jsou situace, se kterými se musíme naučit žít, a právě v těchto chvílích musí přijít někdo jiný, kdo zápas za žádnou cenu nevzdá a strhne s sebou i ostatní. To se v tomto utkání opravdu nestalo, a tak jsme odešli poraženi až moc vysokým rozdílem.

BŠ Praha – BC Wizards 83:18
Střelba: Pavlicová 7 (2/1), Martysh 4, Košátková 3 (4/1), Synková 2, Vítková 2 (2/2), Liakou 2/0

Do utkání s USK jsme nastoupili opět celkem soustředěně, Jana velmi dobře bránila jednu z nejaktivnějších hráček soupeře, určitě lépe jsme vybíhali do rychlého protiútoku, opravdu každá se snažila bojovat a doskakovat odražené míče. Překvapivě jsme zápas zvládli celkem i kondičně a prohra o 11 bodů je jistě v tomto složení přijatelná.

BC Wizards – USK Praha 29:40
Střelba: Synková 8, Košátková 5 (2/1), Liakou 5 (2/1), Pavlicová 4, Vítková 2, Nenadálová 2 (4/2), Martysh 1 (2/1)

Druhý den posíleni o Lindu jsme se střetli napřed s BA Sparta. Hrozivý dojem z první čtvrtiny (0:7 a asi 6x úplně sami pod košem) se naštěstí podařilo částečně napravit druhé pětce, a tak jsme v utkání mohli pokračovat. Velmi slušně zahrála ve druhém poločase Míša a proti sobotě se probudila konečně Jana. I díky tomu, že soupeř také poctivě střídal všechny své hráčky, bylo utkání relativně vyrovnané (i když Sparta si vítězství bezpečně pohlídala) a pro nás tak bylo přínosné.

BA Sparta – BC Wizards 42:30
Střelba: Liakou 9 (2/1), Košátková 8 (2/0), Rettová 7 (4/2), Martysh 4, Synková 2

Poslední utkání jsme odehráli opět s vedoucím týmem tabulky – BŠ Praha. Zápas byl úplný opak našeho sobotního představení, zčásti samozřejmě i díky Lindě, ale také díky naší slušné obraně (až na pozdní návraty, které pramení nejspíš ze špatné kondice) – jednak jsme si konečně dali říct a pokryli alespoň část soupeřových akcí „hoď a běž“, jednak Jana velmi dobře bránila nejlepší hráčku BŠ. Individuálně se v útoku prosadila zejména Barča S., ale hlavně na všech bylo vidět, že nechceme zopakovat sobotní výkon, pokusili jsme se bojovat o každý míč a nedat soupeřkám nic zadarmo. Za předvedený výkon zasluhuje družstvo pochvalu (i když proměnit alespoň dvě třetiny šoupáků z pod koše, byla by neděle ještě hezčí) i proto, že jsme utkání museli odehrát pouze v 11 hráčkách, tedy jedna pětka hrála vždy bez možnosti střídání.

BC Wizards – BŠ Praha 37:52
Střelba: Synková 13 (3/1), Rettová 7 (9/3), Košátková 6, Martysh 4, Pavlicová 4, Vítková 3 (2/1), Liakou 2/0, Svobodová 2/0