Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

ŽENY A: V poháru postupuje Trutnov

V úterý jsme přivítali na svém hřišti ve třetím kole NILFISK Českého Poháru aktuálně osmý celek tabulky ŽBL, LOKOMOTIVU Trutnov. Trutnov přijel Na Květnici v roli jasného favorita a tuto roli také nakonec pohodlně potvrdil a odvezl si od nás výhru znamenající postup do čtvrtého kola.

SOKOL Nusle – BK LOKOMOTIVA Trutnov 53:82 (12:25, 24:36, 37:58)

Úvod utkání se nám příliš nevydařil, když jsme soupeři dovolili vybudovat si výrazný náskok už v prvních minutách. Trutnov se prezentoval pěknou agresivní hrou s velkým tahem na koš. Nám se po krátkém rozkoukávání podařilo Trutnovu v některých fázích výkonnostně přiblížit a upravit poločasové skóre na rozdíl 12 bodů. Druhou čtvrtinu se nám dokonce podařilo vyhrát. Na začátku druhé půle jsme se soupeři přiblížili dokonce na pouhých pět bodů. Pak ale přišla fáze posledních čtyř minut třetí čtvrtiny, kterou jsme prohráli 0:12 a do poslední části jsme již nastupovali s mankem 21 bodů. V poslední části si Trut nov už svojí výhru zkušeně pohlídal a zaslouženě si odváží z Květnice výhru, která znamená postup do další fáze poháru.

Body: Křížová 13, Kulíšková 11, Semgady 10, Pospíšilová 7, Buldrová 5, Vondrášková 4, Červenková 2, Kučerová 1, Josefusová, Novotná, Harcegová a Mervínská 0

Komentář trenéra: "Věděli jsme, že Trutnov je jasný favorit a chtěli jsme si zápas užít. Podali jsme sympatický výkon a i přes nepříznivé skóre jsme zápas nezabalili. Přeci jen byl vidět rozdíl v rychlosti a důrazu, ale nechyběla nám bojovnost. Zápas byl dobrou přípravou na víkend."

Celkově se dá říci, že se na Květnici hrálo pěkné pohárové utkání odpovídající postavení obou týmů ve svých soutěžích. Po loňské pohárové konfrontaci, kdy k nám přijely Strakonice pouze nás „zmlátit“ a dokázat nadřazenost svého týmu kvůli vyšší soutěži, se jednalo tentokrát o velké osvěžení. Trutnov nám nepřijel nic dokazovat, ale přijel prostě hrát basket. Přístup týmu z Trutnova k tomuto utkání byl velmi sympatický a myslím, že jsme měli možnost užít si pěkný zápas. Naše hráčky je nutné všechny pochválit, protože i v momentech kdy nám soupeř odskočil na výraznější bodový rozdíl, jsme to nevzdali a utkání dohráli s velkou ctí. Velmi pozitivní je postupný návrat Petry Pospíšilové po porodu, která jak je vidno bude opět naší velkou oporou. Po delší zdravotní pauze nastoupila do utkání opět i Gábina Josefusová a Mirka Harcegová, což nám dělá opravdu radost. Výborný výkon odehrála v ženském dresu také mladší dorostenka Lulu Semgady. Pohárová sezóna pro nás letos tedy skončila, ale myslím, že jsme se s ní rozloučili velmi pěkným způsobem. O víkendu nás čekají další kola první ligy. Hrajeme doma Na Květnici v sobotu v 18:00 s USK B a v neděli v 10:00 proti Pečkám, tak nás přijďte podpořit.