U12: První lednový turnaj

PP U12 7.1.2017

Nepříliš povedený víkend mají za sebou mladší minižákyně – ve svém dalším kole dokázaly porazit pouze velmi oslabenou Slavii, poté odešly poraženy z utkání s USK a HB Basket. Mohlo by se napsat „smolný víkend“ nebo „neměly den“, ovšem jestli jde v našem případě čistě o smůlu a nepřízeň osudu, tím si nejsem tak jista – ale o tom více v komentáři. V prvním utkání jsme nastoupili proti šesti!! hráčkám Slavie, přesto jsme však první čtvrtinu prohráli 6:10 a nevypadali jsme, že by nás to nějak zvlášť trápilo. Na lavičce panovala stále radostná atmosféra, hráčky (ne všechny) vesele debatovaly na nejrůznější nebasketbalová témata, prostě zábavné sobotní dopoledne. Co na tom, že na hřišti jsme vypadali proti šesti běhavým mladším soupeřkám místy až trapně, však ono „se“ to nějak odehraje. Ano, v utkání proti soupeři, kterému dříve nebo později musí dojít síly, možná naše nesoustředěnost zdánlivě tolik nevadí, v utkáních dalších nám ale již několikrát podrazila nohy a zatím jsme se stále nepoučili. Soustředěnost prostě patří ke sportu stejně jako třeba do školy, vše začíná již na tréninku, kde nás stále rozesmává, když nedáme koš zpod koše bez obrany, protože je to přece jedno. Jenže ono není. Trochu basketbalu přinesla do zápasu až druhá pětka, první sestavu pak podržela zejména Danča, a tak jsme si utkání naštěstí pohlídali.

S USK jsme nehráli vůbec špatně, celkem slušně jsme bránili a občas i vyběhli do rychlého protiútoku. Nedopustili jsme tentokrát ani moc jednoduchých košů soupeře, v útoku se proti prvnímu utkání probudila Niky. Ve čtvrté čtvrtině jsme vedli už o 7 bodů, toto vedení jsme ale během dvou minut zase ztratili – napřed jsme přihráli zcela bezdůvodně modré hráčce přímo do rukou, poté následovalo několik zběsilých akcí (útok jedna proti čtyřem, nesmyslná přihrávka dopředu spoluhráčce na boty…), přitom vůbec nebylo třeba nikam spěchat a naopak míč v klidu rozehrát. Tato situace nás nepotkala poprvé a bohužel stále hledáme člověka, který by si v tomto momentě vzal míč k sobě a hru zklidnil.

Poslední utkání jsme již moc nevzdorovali, možná se nakupila únava, možná nám chybí fyzická kondice, možná… U některých je ale důvod možná ještě někde jinde, a to v již několikrát zmíněné tréninkové vytíženosti. Nemá smysl v každém komentáři vysvětlovat, proč dva tréninky týdně opravdu nestačí, možná na to ty, kterých se to týká, jednou přijdou. A pokud ne, pak bohužel.

Pozitivem (zejména v utkání s USK) byla již tradičně naše kolektivní hra – v zápase s USK se do střelecké listiny zapsalo 10 z našich 13 hráček, zatímco u soupeře jich skórovalo ze 14 jen 7. V každém zápase byla střelecky nejvýraznější jiná dvojice, to vše je určitě pěkná vizitka a důkaz, že družstvo může fungovat i v momentě, kdy se jedné nedaří. Stále máme ještě pár téměř neviditelných hráček, kterým by jistě větší zapojení prospělo. Nejde ani tak o body, jako spíš o obranu, doskoky, zisky. Tam přece může být vidět i ten, kdo si třeba v útoku ještě není tak jistý.

Pokud zapracujeme na soustředění a také trochu větší dravosti a odolnosti, pak určitě máme šanci. Ano, asi do příštího kola nevyrosteme, nezesílíme, ani výrazně nezrychlíme, houževnatost a zatnuté zuby však dělají strašně moc. A k tomu samozřejmě trénink a zase trénink.

BLK Slavia – Nobiles Nusle 23:72
Střelba: Albrechtová 16 (2/0), Šturmová 14, Freitasová 12 (4/1), Vaňourková 9 (2/1), Synková 8, Volejníková 6, Janků 5 (4/2), Košátková 2

Nobiles Nusle – USK Praha 53:54
Střelba: Veselá 11 (2/1), Freitasová 10 (4/4), Vaňourková 6 (2/2), Šturmová 6, Synková 5 (2/1), Volejníková 4 (4/2), Albrechtová 4 (2/0), Janků 4, Hudečková 2 (2/0), Šťastná 2