Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U11:turnaj 14.-15.1.2017

Nejmladší minižákyně mají za sebou další čtyři utkání pražského přeboru a tentokrát mohou být až na drobné výpadky se svými výkony vcelku spokojeny. Už v sobotu jsme sahali po senzačním vítězství na BA, kdy jsme kromě první čtvrtiny hráli vyrovnaně a byli bychom si vítězství tentokrát možná i zasloužili. Utkání bylo plné nepřesností z obou stran, docela se ale běhalo, bojovalo a bránilo. V poslední čtvrtině (kterou jsme vyhráli) nás do jednobodového vedení poslala Danča opravdu krásným úhybným dvojtaktem, kterému zatleskali i fanoušci soupeře, následující útok jsme ubránili, bohužel v posledních sekundách jsme dostali trochu nešťastný koš po odraze od desky – to je prostě dětský basketbal se vším všudy, závěry jsou víceméně o štěstí a náhodě než o nějaké taktice, a tak se tentokrát z výhry radoval soupeř.

BC Wizards – BA Sparta 33:34
Střelba: Albrechtová 12 (2/0), Rettová 6 (4/2), Košátková 4, Synková 3 (4/1), Pavlicová 2 (2/0), Nenadálová E. 2, Svobodová 2, Vítková 2

Se Slovankou se nám hrálo podstatně hůř, běhavé hráčky nám ukazují přesně to, co bychom jednou rádi alespoň zčásti plnili i my – přihrávku směrem dopředu, rychlé vyhození a protiútok a také dobrou obranu. U nás paradoxně nejlépe dopředu přihrávají Majda a Ela, tedy ty nejmladší, zbytek většinou vypadá, že je za každý driblink placený.

BC Wizards – Basket Slovanka
Střelba: Rettová 8 (4/2), Albrechtová 7 (8/3), Pavlicová 4 (2/0), Košátková 3 (2/1), Synková 2 (4/0), Tůmová 2, Vítková 1 (4/1), Kozáková 1 (2/1), Nenadálová E. 2/0

V neděli jsme se střetli se známým rivalem USK Praha, který měl za sebou těžkou koncovku předchozího zápasu. Toho jsme využili a hned první čtvrtinu jsme vyhráli 12:2. Protože jsme ale nejmladší minižákyně, hned druhou čtvrtinu jsme si nechali dát zpátky 12 bodů a poločas byl rázem pouze +4 body. Obrovskou bojovností a nasazením jsme si ale zápas nenechali vzít a především díky skvělému závěru (9 bodů v řadě) jsme se dočkali svého prvního vítězství v pražském přeboru. Nutno říct, že závěr zápasu byl velice tvrdý (i některé naše zákroky jistě na hranici faulu, leč neodpískány) a je dobře, že jsme to konečně tentokrát byli my, kdo se nerozsypal a naopak dotlačil soupeře agresivní obranou do těžkých pozic.

USK Praha – BC Wizards 30:39
Střelba: Albrechtová 9 (3/1), Pavlicová 8, Košátková 6 (4/0), Tůmová 6, Synková 6, Rettová 4

Druhý víkendový zápas se Slovankou byl z mého pohledu povedenější a basketbalovější (ač to opticky nevypadá). I my jsme předvedli několik přihrávek dopředu a také jsme se snažili o rychlejší návrat do obrany. Hlavně jsme ale až do konce bojovali, a to přestože jsme celý víkend odehráli pouze ve 12 hráčkách.

Basket Slovanka – BC Wizards 76:37
Střelba: Synková 10 (2/0), Rettová 9 (2/1), Albrechtová 8 (4/2), Košátková 8, Svobodová 2

Celkově na „lepší dvojku“ hrály všechny ´06 opory a také Majda – někdo trochu líp v sobotu, jiný v neděli, kromě toho je třeba ocenit začátečníky, kteří udělali od svých prvních zápasů velký pokrok – Sandra hrála odvážně v útoku, Ela vybojovala spoustu míčů a i Sofie ukázala několik pěkných momentů. Hezké pak bylo vidět v sobotu akci „008“ – doskok Ely (roč. 2008), posun na Sofii (rovněž 2008), dlouhá přihrávka Majdě (2007), která byla faulována a proměnila jeden trestný hod.