U19: Finálová skupina zahájena. Doma 1:1

První zápasy finálové skupiny jsme odehráli doma s Havířovem a Pardubicemi.

Sokol Nusle - BK Havířov 65:49 (31:24)
Matějčková Barbora 18, Novotná Tereza 12, Svobodová Tereza 9, Semgady Charlotte Lulu 8, Černá Barbora 6, Votrubová Rozálie 6, Obešlová Barbora 2, Štefančová Marie 2, Vyoralová Natálie 2, Jiřičná Kateřina 0, Kofroňová Kateřina 0

V sobotu se nám velmi vydařil začátek a vedli jsme po první čtvrtině 18:4. Pak ale přišlo polevení v obraně a koncentraci a soupeř postupně snižoval, byť vedení bylo vždy na naší straně. Po změně stran jsme však zabojovali a díky výborné 3.čtvrtině jsme odskočili a první výhru ve finálové skupině jsme si nenechali vzít. Dobře jsme bránili a díky tomu se nám dařily protiútoky, byť jsme udělali mnoho zbytečných ztrát. Stínem zápasu bylo zranění Charlotty na konci prvního poločasu. V druhém poločase jsme její absenci dokázali nahradit bojovností a důrazem a zaslouženě vyhráli.

Sokol Nusle - Studánka Pardubice 40:110 (13:62)
Matějčková Barbora 26, Votrubová Rozálie 4, Vyoralová Natálie 4, Novotná Tereza 3, Kofroňová Kateřina 2, Svobodová Tereza 1, Černá Barbora 0, Jiřičná Kateřina 0, Obešlová Barbora 0, Štefančová Marie 0

V neděli nás čekal velký favorit na postup do extraligy. V sobotu vyhrál vysoko v Plzni a tak jsme do utkání nevstupovali jako favorit, i vzhledem k absencím v naší sestavě. Hosté na nás doslova vlétli a nepustili nás téměř k ničemu. 13 bodů za poločas je opravdu katastrofa a 62 obdržených to jen umocňuje. Výborně složené družstvo hostí, ve kterém nebylo znám jakékoli střídání nám bralo jeden míč za druhým, neusnadnilo nám žádnou situaci a doslova nás přejelo. Sice ve druhém poločase přišlo zlepšení, ale rekordně vysokou porážku to neodvrátilo. Bodově se prosadila pouze Bára Matějčková a bohužel se k ní nikdo nepřidal.

Pardubice ukázali, že míří za postupem, ale o druhé místo by se mohla odehrát zajímavá partie. Napovědět můžou hned zápasy za 14 dní, které odehrajeme na Slavii a v Litoměřicích a mohou být hodně určující pro další vývoj skupiny. Pokud budeme v plné síle a bojovat jako v sobotu, tak určitě můžeme uspět a poprat se o co nejlepší postavení v tabulce.