Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U19: Ve finálové skupině 1:1 ze hřišť soupeřů

O víkendu pokračovala finálová skupina U19 a tentokráte jsme zavítali na palubovky Slavie a Litoměřic. Oby zápasy byly podobné, ale každý s jiným výsledkem.

BLK Slavia Praha - Sokol Nusle 54:66 (24:33)
Matějčková Barbora 22, Obešlová Barbora 12, Jiřičná Kateřina 10, Semgady Charlotte Lulu 8, Černá Barbora 6, Svobodová Tereza 4, Novotná Tereza 2, Vyoralová Natálie 2, Kymličková Veronika 0, Štefančová Marie 0

Domácí nastoupili v 7 hráčkách a v úvodu je držela střelba z dlouhé vzdálenosti. My jsme si postupně vypracovávali náskok, který jsme si i přes výpadky udržovali až do konce. Rozdíl ve skóre mohl být ještě větší nebýt laciných ztrát, kterými jsme soupeři doslova darovali snadný koš. "Žolíkem" se ukázala být Katy Jiřičná, která své minuty využila velmi efektivně. Nicméně jsme podali týmový výkon o čemž svědčí i 17 asistencí a uaslouženě vyhráli.

Slovan Litoměřice - Sokol Nusle 66:58 (27:29)
Semgady Charlotte Lulu 21, Matějčková Barbora 12, Obešlová Barbora 9, Novotná Tereza 4, Černá Barbora 3, Svobodová Tereza 3, Vyoralová Natálie 3, Kymličková Veronika 2, Jiřičná Kateřina 1, Štefančová Marie 0

V neděli to byl pro nás trochu smolný zápas. 35 minut jsme vedli a nakonec odešli poraženi o 8 bodů. Dokázali jsme vybojovat 19 útočných doskoků, ale na rozdíl od soupeře jsme měli malou efektivitu v jejich využítí. Bohužel nedohráváme souboje a tak většinu míčů "50:50" měli domácí, což nakonec rozhodlo. V závěru domácí trefili s klaksonem limitu na útok, šťastnou trojku o desku a v podstatě rozhodli.

Vítězství ze hřiště soupeře se počítá a vzhledem k vyrovnanosti tabulky může na druhé postupové místo myslet ještě kdokoli ze zbylých týmů. Stále máme vše ještě ve vlastních rukách a už další zápas 24.2. v Plzni může hodně napovědět.