turnaj U13 Sosnowiec

Turnaj U13 Sosnowiec

Také U13 už mají za sebou první přípravný turnaj a hned to byl zájezd, na jaký určitě budeme mít spoustu vzpomínek. Někdo si po čase vybaví každodenní párky k snídani a večeři, někdo večerní čtyřkilometrovou bojovku nebo atmosféru posledního utkání s domácími. Organizace byla tentokrát trochu slabší (např. ve srovnání s velkým turnajem v Klatovech), takže bez pomoci rodičů z Olomouce a také perfektní navigace Míši Ferbasové bychom se asi těžko obešli :) . Vše jsme ale zvládli a až na jedno zatmění, kdy jsme si zapomněli na zápas hned dvoje boty a ještě šortky od dresu, už bylo vidět, že jsme celkem zkušené cestovatelky. Hodně času jsme strávili s mladšími děvčaty z Olomouce, což bylo příjemné a určitě se s nimi zase někdy potkáme.

Úroveň basketbalu byla obecně nižší, než jsme zvyklí z českých větších turnajů, ale především dvě důležitá utkání nás dobře prověřila a ukázala, na čem ještě do začátku přeboru zapracovat.

V naší kategorii bylo celkem 10 týmů, některé byly opravdu málo zkušené nebo i mladší, mnoho polských děvčat však bylo překvapivě vysokých a celkově vyspělejších než my, zvlášť domácí měli opravdu velmi dobře poskládaný tým. Naše výkony byly různé – tradiční „Lázně výkon“ (kdo byl na turnaji v Klatovech při zápase s Mariánskými Lázněmi, tak ví) jsme si proti jednomu ze slabších soupeřů neodpustili, naopak ale docela slušně jsme hráli v rozhodujícím utkání ve skupině s Wroclaví a také ve finále s domácími.

Sokol Nusle – Lotnik Wierzawice 39:11

Rozehřívací utkání s mladším, ale běhavým týmem v modrých dresech. Postupně jsme se adaptovali na rychlejší systém střídání a do střelecké listiny se nakonec zapsaly všechny hráčky.

Střelba: Albrechtová 5 (4/1), Šturmová 4, Hudečková 4, Veselá 4, Freitasová 4, Volejníková 3 (2/1), Janků 3 (3/1), Pavlicová 3 (4/1), Synková 2 (2/0), Francová 2, Liakou 2 (3/0), Košátková 2 (4/0), Šťastná 1 (2/1), Tůmová 2/0

Sokol Nusle – Mosir Bochnia 29:20

Velmi nesoustředěný výkon z naší strany, který jsme každou minutou ještě zhoršovali a prohlubovali. Za tolik nedaných šoupáků a míčů, které nám proletěly rukama, by se nemusely stydět leda tak nejmladší děti U10 a nebýt toho, že jsme měli přece jen větší zkušenost než soupeř, bůh ví jak by tohle utkání dopadlo.

Střelba: Janků 8 (2/0), Freitasová 7 (2/1), Veselá 6, Francová 2, Albrechtová 2 (1/0), Volejníková 2, Pavlicová 1 (2/1), Šturmová 1 (2/1)

MKS MOS Wroclaw I – Sokol Nusle 28:42

Na důležité utkání, které nás mohlo posunout rovnou do finále, jsme se naopak zkoncentrovali velmi dobře. Maruška výborně bránila velmi vysokou ústřední hráčku soupeře, lépe jsme doskakovali (Míša, Áďa Šťas) konečně jsme se párkrát rozběhli do protiútoku po správných drahách a celkově byli aktivnější směrem na koš (Bára, Aneta). Utkání bylo vyrovnané do 3. čtvrtiny, tam se pak dvakrát trochu se štěstím trefila z dálky Ema, Danča vzápětí získala důležitý míč v obraně a tím jsme definitivně nápor soupeře odrazili.

Střelba: Freitasová 12 (8/2), Pavlicová 10 (2/0), Albrechtová 7 (4/3), Volejníková 7 (4/1), Janků 2, Synková 2, Košátková 1 (2/1), Veselá 1 (2/1),

MOS Katowice – Sokol Nusle 10:32

Poslední sobotní utkání, které už na naší účasti ve finále nemělo vliv, jsme odehráli celkem bez potíží, už bohužel bez zraněné Sofie, zato s větším vytížením mladších hráček, které pak odehrály i jednu samostatnou ´06 čtvrtinu.

Střelba: Freitasová 9 (4/1), Hudečková 8 (2/0), Albrechtová 4, Pavlicová 4, Šťastná 3 (2/1), Volejníková 2 (2/0), Tůmová 2

Sokol Nusle – JAS Sosnowiec 34:36

Finále s domácími mělo vše, co k vyvrcholení turnaje patří – bubny, nervozitu, emoce… Začátek byl z naší strany zbytečně bojácný a ne zcela soustředěný, několik šoupáků šlo mimo a my najednou prohrávali už skoro o 10 bodů. V další části jsme však dokázali srovnat a celý zápas už se pak hrálo o každý bod a každý míč. Obrana domácích byla přece jen dost zatažená do bedny a nám dělalo velký problém mezi vysoké stojící „věže“ proniknout. Občas nezbývalo než zkusit vystřelit zvenku, což zase logicky nemohlo být bůhví jak úspěšné, protože v mini kategoriích stále převažují nájezdy ke koši. Trochu nespravedlnost jsme tak v kontrastu s tím cítili v přísnějším pískání faulů naší osobní obraně po celém hřišti, zatímco soupeř se rychle vracel zpět a stavěl se místy až skoro do zónové obrany. Abychom však jen nebrečeli nad něčím, co nezměníme, zaměřit bychom se měli na své nedostatky – opět se ukázalo, že opravdu každá chyba se počítá a že opravdu vadí, když hodíme třikrát míč z autu bezdůvodně rovnou soupeři. Zkrátka v takových utkáních záleží na každém detailu a je dobře, že máme zase o jednu takovou zkušenost více. Není však vůbec potřeba smutnit, ostudu jsme neudělali, dramatické utkání plné zvratů jsme celkem zvládli i psychicky (velmi dobře zahrála třeba Lucka a také žolík tohoto zápasu - Jana) a s odstupem určitě druhé místo po tak těsném výsledku budeme hodnotit pozitivně. Kromě stříbrných medailí si odvážíme také dvě individuální ocenění, která si Maruška a Ema určitě zaslouží a gratulujeme jim k nim.

Střelba: Hudečková 8, Veselá 6, Janků 6 (4/2), Liakou 4, Pavlicová 3 (6/1), Albrechtová 2, Volejníková 2, Šťastná 2

2. Tygři Praha 18 971:543 32
3. Basket Slovanka 18 921:535 32