Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U13 poprvé v novém roce snadno, ale...

U13 – poprvé v novém roce snadno, ale…

Starší mini první lednový víkend hostily Kolín, se kterým dohrávaly odložená utkání z prosince. Na všech byla vidět vánoční pauza a přestože jsme zvítězili celkem bez potíží, zvlášť druhé utkání nepatřilo k nejpovedenějším.

Soupeř postavil své pětky trochu netypicky – do první poslal víceméně mladší hráčky, naopak ve druhých částech proti nám nastupovaly stejně staré a tradičně o něco vyšší soupeřky. Díky tomu jsme už od první čtvrtiny vedli a drama jsme i přes drobná zaváhání nepřipustili. Náš herní projev nebyl úplně přesvědčivý, zvláště katastrofální úspěšnost dvojtaktů v prvních čtvrtinách zápasů byla známkou toho, že i dvoutýdenní přestávka je až moc dlouhá. Zaměřme se napřed na to dobré – potěšilo několik protiútoků dohraných s dobíhající hráčkou (příště už to určitě zvládneme i bez nápovědy), celkově jsme vybíhali dopředu prakticky celou dobu, i těch nesmyslných přihrávek „někam“ nebo na střed ubylo. Naopak trochu bezradní jsme pak byli v postupném útoku, kde jsme si tradičně moc nedokázali poradit se zataženou obranou – více střel zvenku by to chtělo určitě třeba od Lucky, Báry nebo Danči, vrátit se musíme také k obyčejné akci „nájezd + vyhození / shození /zakončení“, protože driblinkem na místě toho přece jen moc nevyřešíme. Ani v obraně jsme ale příliš nezářili, i když je trochu pochopitelné, že při vedení o 40 bodů se koncentrace malinko vytrácí, měli bychom být schopni vyvíjet tlak na hráčky neustále.

Nejstabilnější výkon podaly obě rozehrávačky Niki a Aneta, ta první byla o něco lepší ve hře 1-1, ta druhá zase předvedla několik dobrých výpomocí v obraně (až na to vypichování!) a nebála se vystřelit. Aktivně hrála Sofi a také tradičně rychlá Danča, ta se ale bude muset zaměřit i na spolupráci, protože donekonečna jen rychlost stačit nebude. Tréninkový výpadek byl znát na Báře V., naopak příjemně překvapila Áďa Šťas, u které se navýšení počtu tréninků začíná projevovat a hrála (když pomineme dvě tři zaspání v obraně) velmi dobře. O Lucce už byla řeč, ačkoli nehrála vůbec špatně, i jí prospěje víc trénovat zejména pro nabrání tak důležitého sebevědomí na hřišti. Snažila se i Anežka, kterou zatím proti vyspělejším soupeřkám limituje její drobná postava, o dění na hřišti ale přemýšlí a na jejích akcích je to vidět. Bojovnost předvedly i Šoumen a Bára K., obě navíc přidaly několik dobrých momentů v útoku.

Sokol Nusle – BC Kolín 83:19
Střelba: Albrechtová 18, Pavlicová 12, Veselá 11 (6/1), Šturmová 10 (4/2), Šťastná 8, Hudečková 8, Nenadálová 6 (2/0), Volejníková 4, Synková 2, Ulčová 2, Kozáková 2

Sokol Nusle – BC Kolín 61:24
Střelba: Šturmová 14 (2/0), Veselá 10 (2/0), Albrechtová 10, Pavlicová 9 (2/1), Liakou 4, Synková 4, Volejníková 4 (2/0), Košátková 2, Šťastná 2, Hudečková 2, Nenadálová 2/0