Sokol Nusle

Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle

U13-nemoce a emoce aneb zábavné nedělní dopoledne s basketbalem

U13 KP nemoce a emoce aneb zábavné nedělní dopoledne s basketbalem

Když v neděli odjely hráčky U13 v křehké sestavě deseti hráček ke dvěma zápasům do Boleslavi, velká očekávání jsme neměli, ovšem, že to bude až takový „zážitek“, asi nikdo nepředpokládal. Dá se snad jen říct, že ať jsou emoce jakkoliv vypjaté a ke sportu patří, výrazy na hranici vulgarismů a ještě směrem k hráčkám soupeře, se opravdu nehodí. Obzvlášť, uvědomíme-li si, že nejsme na mistrovství Evropy, ale na docela běžném utkání 12-letých děvčat a přidáme-li na okraj fakt, že sami autoři těchto výroků učí své hráčky stavět poměrně zákeřné clony zezadu na obránce v pohybu, což je opravdu v této kategorii zbytečné a několikrát nebylo daleko ke zraněním na obou stranách. Ale budiž, nechme to být, kdo byl, ten ví a zbytek je možná rád, že nebyl :) My děkujeme rodičům, že vydrželi fandit slušně a nepodlehli bouřlivé atmosféře.

Náš výkon byl bez ohledu na okolnosti dosti vlažný, u některých byl jistě ovlivněn nemocí (Aneta, Danča), u jiných bohužel hlavně malou účastí na trénincích (Bára), propadali jsme zejména na doskoku v útoku i obraně, několikrát soupeřky zakončovaly napočtvrté a my jen s rukama dole přihlížely. V každém utkání jsme měli několik výborných úseků, kdy jsme se rozběhli dopředu, v obraně přidali a vždy jsme tím dostali soupeře pod tlak, škoda, že nám toto tempo vždy vydrželo jen pár minut. Celou dobu víceméně vydržely odolávat Niki a taky Maruška, snažily se i Ema a Sofi, jen škoda občasných zatmění. Potěšil výkon „nulasedmičky“ Majdy, která hrála velmi aktivně a rozhodně se ve starší kategorii neztratila. Čekají nás teď dva týdny tréninků v omezeném režimu, nemocní a zranění mají čas dát se dohromady a ostatní nezahálet a trénovat, když to půjde, každá hodina s míčem v ruce se počítá.

Pastelka Mladá Boleslav – Sokol Nusle 49:38
Střelba: Freitasová 10 (2/0), Albrechtová 8 (2/0), Volejníková 6, Veselá 4 (4/2), Vítková 3 (2/1), Liakou 2, Šturmová 2 (2/0), Janků 2, Pavlicová 1 (4/1)

Pastelka MB – Sokol Nusle 44:35
Střelba: Freitasová 12 (2/0), Šturmová 8 (3/0), Veselá 8, Janků 2, Volejníková 2, Albrechtová 2, Pavlicová 1 (4/1)

Žádné nadcházející události pro tento tým.

HLEDÁME TRENÉRA K MLÁDEŽI. V PŘÍPADĚ ZÁJMU PIŠTĚ NA: sokolnusle@volny.cz

Nejbližší narozeniny

23.02.2018 Barbora Obešlová (18)
25.02.2018 Andrea Buldrová (33)