Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

poslední U12 1:1

Poslední U12 1:1

O víkendu jsme odehráli poslední dvě utkání pražského přeboru – dvojičku se Slovankou. Tu jsme už letos dvakrát porazili, tentokrát jsme však začali dost vlažně a rozhodli se předvést drama se vším všudy. Více nedaných šoupáků už měl snad jen tým U17 v neděli :) , v obraně jsme taky nebyli dvakrát připraveni, navíc se nám zranila Danča a vypadalo to, že zápas nedohraje. Dokázali jsme však vykřesat kousky bojovnosti (Aneta, Míša, Adéla i Anička T.), v závěru jsme měli trochu více štěstí, a tak jsme se mohli radovat z těsného a trochu překvapivého vítězství.

Basket Slovanka – Sokol Nusle 36:38
Střelba: Albrechtová 10 (4/2), Pavlicová 8 (12/6), Liakou 5 (2/1), Rettová 4, Košátková 4, Vítková 2 (4/0), Sidoryková 2, Synková 2, Tóthová 1 (2/1)

Ve druhém utkání už jsme neměli Lindu, což pro některé byl tak nepřekonatelný fakt, že se už dopředu vyděsili a celý průběh utkání pak podle toho vypadal. Lépe řečeno do poločasu se ještě nic tak strašného nedělo, pak ale přišla třetí čtvrtina a náš kolaps – předvedli jsme "všechno" – nedané dvojtakty, pád do autu, přihrávky na boty nebo na záda a jako vyvrcholení útok na vlastní koš. Diváci se pak shodli, že nejlepší by v tuto chvíli bylo v tělocvičně zhasnout a začít od znova, což ale samozřejmě nešlo a všichni museli vydržet až do konce. A vydrželi, vždyť každý sportovec už jistě někdy zažil zápas, kdy se prostě vůbec nic nedařilo (a nikdo z nich se nešel hned potom oběsit :) ).

Dokonce jsme se ještě dokázali zvednout a poslední čtvrtinu vyhrát 12:2, to má taky svou cenu – probudil se Šoumen, radost máme taky ze zapojení Sandry, která se v útoku stává dalším spolehlivým člověkem. Danču je někdy třeba brzdit, ale za aktivitu taky pochvalu zaslouží. Pražský přebor máme tedy letos za sebou, čeká nás ještě několik zápasů nebo turnajů a pak se konečně rozloučíme s malými koši a hurá do U13!

Sokol Nusle – Basket Slovanka 26:41
Střelba: Synková 6 (3/2), Košátková 4 (4/2), Tůmová 3 (2/1), Pavlicová 3 (2/1), Nenadálová 2, Sidoryková 2, Liakou 2, Vítková 2 (6/2), Albrechtová 2 (4/2)