U13 - Drama o dvou dějstvích

Na začátek definice z ekonomického sektoru: "Krize je označení pro období způsobené negativní událostí, kdy jsou významně ovlivněny či ohroženy výsledky nebo dokonce existence organizace." - tedy tak dramatické to u nás zase nebylo, přesto tým U13 zažil poněkud netypický víkend, avšak nakonec myslím s alespoň mírně pozitivním závěrem.

Už sobotu jsme prožili v nepříliš radostné náladě: nejdřív jsme přitom začali docela pěkně s USK, pak jsme ale prošli totálním rozkladem, abychom se ve třetí čtvrtině parádně vrátili do zápasu. Utkání jsme nakonec do vítězného konce nedotáhli, ač výkon druhé pětky v poslední čtvrtině byl přece jen stabilnější než první vstup.

Sokol Nusle - USK Praha 35:49
Střelba: Albrechtová 18 (2/2), Misterková 6, Synková 3 (2/1), Tóthová 2, Nenadálová 2, Sidoryková 2, Bendová 2, Pavlicová 2 (2/0)

Bohužel stejně ostudně začala tentokrát první sestava utkání se Slovankou, v tomto zápase naopak druhá pětka alespoň silou vůle držela svoje čtvrtiny a to přestože žádná změna v pětkách neproběhla. První skupina vsítila za celý zápas 4 (ano, opravdu) body, z toho ještě jeden koš dala nejmladší Anička, s tím se dá těžko hrát proti jakékoliv lehce pokročilější mateřské školce, natož pak proti takovému týmu, jakým je Slovanka. Naprostou bezradnost jsem bohužel nepodpořila ani já jako trenér a moje pokyny už taky nepatřily ke konstruktivním a spíše dotvářely tragický obraz hry.

Basket Slovanka - Sokol Nusle 76:18
Střelba: Sidoryková 6 (10/4), Albrechtová 2, Nenadálová 2, Košátková 2, Červenková 2, Runtschová 2, Misterková 2 (2/0), Bendová 0 (2/0), Pavlicová 0 (2/0)

I z tohoto důvodu jsem po zápase rozhodla předat tým v neděli jinému trenérovi (ne proto že bych se chtěla zbavit odpovědnosti nebo nedej bože děvčat :) ), zkrátka myslím, že ve chvíli absolutní krize by měl přijít pozitivní impuls, který já jsem v tu chvíli týmu poskytnout nedokázala. Tah se ukázal být určitě přínosným, holky v neděli alespoň první utkání, které jsem viděla, hrály se zápalem, novým nábojem a třeba i pocitem, že mi ukáží, že basket hrát umí. Já jsem zase měla klid občas některé hráčce normálně něco říct, aniž bych se přitom rozčilovala nad dalšími věcmi, které se dějí na hřišti. Byl pro mě také čas s odstupem se podívat a zjistit třeba, že:

- máme žalostně málo pokusů na střelbu - v neděli se nám extrémně nedařilo proměňovat jednoduché šance, ale to pominu. Několik slibně započatých úniků (Lucka M., Janča, Sandra, Anička T.) končí vycouváním a přihrávkou někomu dalšímu, v horším případě ztrátou

- stále máme problém s návratem do obrany - z části nemůžeme fyzicky, dílem se nám prostě nechce

- už to bylo řečeno mockrát, ale omezují nás základní činnosti (chycení míče, rychlá přihrávka, reakce na obránce)

Moc taky vlastně nevíme, kdo by měl dát ty body - z nějakých řekněme opor se tento víkend prosadila víceméně jen Danča, jejíž přihrávky v závěru nájezdu byly parádní. Jen kdyby se ještě zbavila stylu "Hraju, když mi to jde a když ne, ať hraje někdo jiný", pak z ní může být ještě o level lepší hráčka. Naopak víc očekáváme určitě od Šoumena - jak ale může dát koš někdo, kdo, se polovinu času schovává a nebo vyhazuje míč místo zakončení? Stejně tak bývala aktivnější i Míša, i když tam jsou částečně na vině problémy s koleny, v neděli alespoň příkladně bojovala pod oběma koši a měla spoustu důležitých doskoků. Anet se víkendem trochu protrápila, v neděli se odvážila k několika dobrým nájezdům, bohužel moc TH neproměnila, což jí na herní pohodě nepřidalo.

Z ilegality naopak vystoupila Sandra (v sobotu 10 TH, do té doby jich od září střílela 5), tradičně bojovala Tůmis a taky Anička Tóthová byla v neděli jako vyměněná. A o tom to přesně je - chybí nám jednak osobnost, která by prostě těch 15 bodů dala (např. USK má taky 2-3 výrazné hráčky, které prostě hrají ať se děje cokoliv), přidat se ale musí i druhá vlna z lavičky, která nemůže donekonečna na někoho spoléhat.
Pravdou je, že jim musíme dát více šancí třeba v KP, aby hrály samy, získávaly zkušenosti a sebevědomí i za cenu toho, že se něco nepodaří. Teď máme zase od lepších soupeřů pauzu, těšíme se tedy, že bude příležitost na všem zapracovat.

Sokol Nusle - Basket Slovanka 20:50

Sokol Nusle - HB Basket 27:79