Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U14 Nečekaní žolíci i další trojka do sbírky

U14 o víkendu odehrály další dvě utkání ŽL a cíl byl tentokrát jasný: zvítězit v obou zápasech a namotivovat se do těch dalších, které nebudou lehké. V sobotu nám pomohl výborný vstup, kdy jsme rychle po sobě vstřelili dvě trojky (první v kariéře Sandra, gratulujeme!), celkově první čtvrtina byla v naší režii a mohli jsme se tak uklidnit do pro nás často kritické čtvrtiny druhé. V té jsme vyloženě nepropadli, ale minimálně bránit jsme mohli líp. Třetí část jsme se naštěstí opět k dobré obraně vrátili a závěr utkání jsme tedy mohli věnovat především hráčkám z druhé vlny. Poměrně překvapivým žolíkem byla Lucka Č., která nejen že se prosadila střelecky, ale omezila laciné ztráty a byla celkově platná i v obraně.

V neděli jsme doma přivítali Benešov, se kterým jsme u nich vyhráli cca o 20 bodů, doufali jsme tedy v potvrzení role favorita i doma. Vývoj zápasu byl tentokrát jednoznačnější, mohli jsme celkem pohodlně střídat všechny hráčky, i když ve chvílích bez Anety nebo Danči jsme až příliš připomínali vystrašené laně. S chutí si tentokrát zastřílela Ela (20 bodů vzhledem k jejímu věku určitě stojí za zmínku), taky Tůmis se začala více prosazovat. Celkově jsme snad během posledních dní a týdnů zlepšili týmovou obranu, ta individuální pořád lehce pokulhává. V útoku bylo pozitivní, že byly vidět různé hráčky, body se hezky rozložily.

Cíl jsme tedy splnili a i když podnětů k tréninku máme stále dost (individuální technika, obrana 1-1, reakce), jsme rádi, že do dalších utkání můžeme nastoupit pozitivně a zkusit překvapit.

Sokol Nusle - Sojky Pelhřimov 59:35
Střelba: Albrechtová 12 (1x3, 2/1), Pavlicová 12 (1x3, 2/1), Červenková 10 (2/0), Synková 6, Misterková 6 (2/0), Tůmová 4, Sidoryková 3 (1x3), Nenadálová 2, Runtschová 2 (2/0), Liakou 2 (2/0)

Sokol Nusle - BC Benešov 73:30
Střelba: Nenadálová 20 (4/2), Synková 12 (2/0), Sidoryková 8, Tůmová 8 (2/2), Pavlicová 6 (4/1, 1x3), Albrechtová 5 (2/1), Misterková 4, Runtschová 4, Liakou 2, Červenková 2, Kozáková 2