Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

ŽENY A: Souboj o průběžné první místo v Pečkách

Čekal nás náročný víkend na palubovkách soupeřů. V sobotu v Pečkách se hrálo o vedení v tabulce a v neděli nás čekal v Pardubicích nepříjemný mladý soupeř.

Sokol Pečky - Sokol Nusle 51:65 (30:28)
Barnetová Tereza 13, Froňková Barbora 12, Horvátová Laura 12, Pospíšilová Petra 10, Pilařová Jitka 9, Suchanová Barbora 4, Moravcová Adéla 3, Vavrochová Lucie 2, Krupková Hana 0, Nenadálová Anežka 0, Oubrechtová Markéta 0

V sobotu nás čekal sokolský souboj s Pečkami o průběžné první místo v tabulce. Spíše než hezký, byl zápas bojovný a dle předpokladů také vyrovnaný. Hlavně první poločas se bojovalo o každý bod a každý koš stál také hodně sil. Nedařilo se nám příliš využívat naší přednosti a to rychlého protiútoku a naopak soupeř hrál jednoduše a účelně. Po změně stran jsme přidali na důrazu v obraně a díly tomu si připravovali volné střely, ať už z pod koše nebo za trojkovou čárou. Mírně jsme domácím odskočili a ti už nestačili zareagovat a dotáhli jsme tak zápas do vítězného konce.

Studánka Pardubice - Sokol Nusle 53:77 (33:33)
Barnetová Tereza 20, Horvátová Laura 11, Moravcová Adéla 11, Pospíšilová Petra 9, Suchanová Barbora 8, Oubrechtová Markéta 6, Pilařová Jitka 5, Froňková Barbora 3, Nenadálová Anežka 3, Krupková Hana 1, Vavrochová Lucie 0

V neděli nás v pardubické hale prověřil dímácí tým. Opět nám celý poločas trvalo, než jsme se dostali do obvyklého tempa. Propadali jsme na obranném doskoku a také reakce na útočící hráčky byla pomalá. V útoku jsme byli také trochu těžkopádní a tak v poločase svítilo na tabuli vyrovnané skóre 33:33. Po změně stran jsme přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a hlavně v obraně jsme přidali na obrátkách a vytvořili si mírný náskok, který jsme hlavně ve 4. čtvrtině navyšovali. Do hry se v neděli zapojily všechny hráčky.

V obou zápasech jsme podali dobrý týmový výkon. Děkujeme všem divákům, kteří nás povzbuzovali v hale i u tvcomu. Za 3 týdny nás čekají domácí utkání, kdy přivítáme Havířov a Olomouc.
Přijďte nás podpořit a my zadřem třísky!