Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

ŽENY: 2 výhry na úvod soutěže

První hrací víkend jsme hostili týmy ze severu Moravy a i přes nepříliš povedené výkony jsme si připsali 2 výhry.

Sokol Nusle - BK Havířov 66:50 (25:24)
Pospíšilová Petra 21, Horvátová Laura 11, Barnetová Tereza 10, Pilařová Jitka 9, Vavrochová Lucie 5, Krupková Hana 4, Kulíšková Lucie 3, Moravcová Adéla 2, Oubrechtová Markéta 1, Vighová Kristýna 0, Vojtová Tereza 0

V sobotu jsme přivítali Havířov, který přijel s několika hráčkami z ŽBL z Ostravy. Snažili jsme se hrát rychlý basketbal, ale vázl návrat do obrany a hosté nás tak často zaskočili jednoduchým rychlým protiútokem. První poločas byl spíše přehlídkou nepřesností a do druhé půle se šlo za stavu 25:24. Druhá polovina zápasu už byla z naší strany o něco lepší, byť soupeř nám nedal vůbec nic zadarmo a hlavně díky naší obraně jsme dokázali dokráčet k vítěznému konci.

Sokol Nusle - UP Olomouc 75:54 (34:24)
Horvátová Laura 21, Barnetová Tereza 12, Pilařová Jitka 10, Krupková Hana 9, Vavrochová Lucie 8, Pospíšilová Petra 7, Vighová Kristýna 5, Kulíšková Lucie 3, Moravcová Adéla 0, Oubrechtová Markéta 0, Vojtová Tereza 0

V neděli nás čekal nově poskládaný tým Olomouce, který hodně omladil. Hosté hráli většinu zápasu zónovou obranu a chvíli nám trvalo, než jsme se dokázali prosadit. Byť se nám příliš nedařila střelba z dálky, tak nakonec jsme se dokázali v důležitých okamžicích trefit a nakonec vyhrát přesvědčivým rozdílem, byť soupeř bojoval až do konce.
Stínem zápasu bylo zranění Ádi, přejeme brzké uzdravení. Snažili jsme se zapojit i mladé hráčky a museli si i poradit s nižší rotací pod košem.
Děkujeme všem, kdo nás přišel podpořit.

Za 14 dní nás čekají další domácí zápasy, tentokrát proti Pečkám a Pardubicím. Doražte a my zadřem třísky!