Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

ŽENY A: Napůl úspěšný víkend

V sobotu jsme odehráli vyrovnané utkání ve Strakonicích a v neděli si poradili s rezervou USK až v poslední čtvrtině.

BK Strakonice - Sokol Nusle 74:67 (38:30)
Barnetová Tereza 16, Pospíšilová Petra 13, Borová Laura 11, Vavrochová Lucie 7, Kofroňová Jana 6, Oubrechtová Markéta 4, Buldrová Andrea 3, Majorošová Nina 3, Moravcová Adéla 3, Nenadálová Anežka 1

Domácí byli určitě favoritem, ale nechtěli jsme jim jejich roli ulehčit. Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale domácí si postupně vypracovávali mírný náskok, který se ve třetí čtvrtině přehoupl přes 10 bodů. Přesto se nám podařilo v poslední části náskok domácích stáhnout a dokonce jsme šli na chvíli do vedení. V závěru však byly domácí hráčky přesnější a důraznější a i díky velkému množství trestných hodů zápas dotáhly do vítězství.
Domácí měli výškovou převahu pod košem, o čemž svědčí i poměr doskoků (41:34). Slušná divácká návštěva viděla napínavý průběh zápasu, kde domácí byli přeci jen o něco lepší.

USK "B" - Sokol Nusle (60:81)
Moravcová Adéla 19, Pospíšilová Petra 17, Nenadálová Anežka 11, Borová Laura 10, Barnetová Tereza 8, Majorošová Nina 6, Buldrová Andrea 4, Oubrechtová Markéta 4, Kofroňová Jana 2, Vavrochová Lucie 0

Oproti sobotě, jsme v neděli byli jasným favoritem my. Hrálo se netradičně na Folimance a jakoby nám "povinnost" svazovala nejen ruce, ale hlavně nohy. Domácí hráli aktivně a nebojácně a po 3 čtvrtiny se hrálo velmi vyrovnaně. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 6:25, kdy jsme konečně začali běhat a hlavně bránit, a přestože konečné skóre vypadá jednoznačně, tak zápas rozhodně jednoznačný nebyl.
Vítězství nám zajistilo nejhůře 7. místo po základní části. V té nás ještě čekají 2 domácí zápasy proti Brnům. Přijďte nám po velikonocích fandit a my zadřem třísky!