Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

ŽENY: Vynikající 2. místo v 1.lize

Přes Chomutov jsme postoupili na závěrečný turnaj Final Four, který se konal, trochu stranou zájmu ČBF, na Stodůlkách v hale BA Sparta, která opanovala základní část. V sobotu jsme předvedli neuvěřitelný obrat a postoupili do finále. V neděli už síly na zvrat nezbyly a tak končíme na pěkném 2.místě.

Sokol Nusle - BK Havířov 51:50 (25:36)
Borová Laura 13, Vavrochová Lucie 13, Kofroňová Jana 7, Pospíšilová Petra 7, Froňková Barbora 5, Barnetová Tereza 3, Buldrová Andrea 3, Baško Lucie 0, Krupková Hana 0, Majorošová Nina 0, Oubrechtová Markéta 0, Vojtová Tereza 0

Havířov je naším tradičním soupeřem ve F4 a my mu navíc měli z loňska co oplácet. Po 3 čtvrtiny to však nevypadalo na náš zápas. Hosté byli živější a přesnější v zakončení. My střídali slabší chvilky s lepšími a tak do poslední části jsme šli s mankem 17 bodů. Poslední čtvrtina ale přinesla velký obrat. Vyhráli jsme jí 19:1 a poprvné jsme srovnali 22 vteřin před koncem košem s faulem Lůcy. Ta po timeoutu proměnila i trestný hod a my šli poprvné do vedení. Následující útok jsme ubránili a pak jsme udrželi míč v útoku a vypukla radost z postupu do finále.

Pečky - Sokol Nusle 53:40 (29:22)
Pospíšilová Petra 8, Moravcová Adéla 7, Borová Laura 6, Buldrová Andrea 5, Kofroňová Jana 4, Baško Lucie 3, Majorošová Nina 3, Barnetová Tereza 2, Vavrochová Lucie 2, Krupková Hana 0, Oubrechtová Markéta 0, Vojtová Tereza 0

Ve finále nás čekaly Pečky, které si přivezly do Stodůlek formu, když v sobotu překvapivě porazily domácí. Finále mělo z naší strany opět slabší začátek, přesto se nám podařilo v první čtvrtině srovnat. Pak už ovšem měly navrch hráčky Peček, které byly přesnější a agresivnější v útoku a hlavně nás výrazně přeskákaly, což asi v konečném důsledku rozhodlo. Sice se nám porařilo v poslední čtvrtině snížit na 7 bodů, ale konec už jsme nezvládli.
Přesto můžeme mít radost z 2.místa. Vzhledem k vyrovnanosti soutěže a těžkému play-off je to velký úspěch.
Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a fandili a vytvořili pěknou atmosféru. Těšíme se zase v další sezóně a opět zadřeme třísky!