Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

1.liga žen: Mizérie na útočné polovině

Ženy odehrály 2 utkání na palubovkách soupeřů a odvezly si 2 vysoké porážky a zvláště ta nedělní je alarmující.

BK Studánka Pardubice - Sokol Nusle 57:38 (16:5,32:15,43:28)
Buldrová Andrea 7, Haffnerová Tereza 5, Kulíšková Lucie 5, Vondrášková Terezie 5, Bendová Edita 4, Josefusová Gabriela 4, Křížová Jana 4, Harcegová Miroslava 2, Novotná Michaela 2, Schmiegerová Jitka 0
Úvod zápasu v Pardubicích jakoby charakterizoval naše vystoupení po celý víkend. Nedané "šoupáky" a na druhé straně obdržené jednoduché koše. Domácí byli přímočařejší a důraznější ve hře do koše, o čemž svědčí i poměr faulů 9:17. Po poločase jsme se trochu zvedli a druhou půli odehráli vyrovnaně a věřili jsme, že na to navážeme v neděli v Šumperku.

TJ Šumperk - Sokol Nusle 60:37 (17:9,36:15,50:22)
Křížová Jana 12, Buldrová Andrea 9, Bendová Edita 4, Vondrášková Terezie 4, Harcegová Miroslava 3, Kulíšková Lucie 3, Schmiegerová Jitka 2, Haffnerová Tereza 0, Josefusová Gabriela 0, Novotná Michaela 0
Zatímco v sobotu jsme hráli na půdě soupeře z horních pater tabulky, tak v neděli nás čekal soupeř, který se pohybuje v tabulce hned pod námi. Ale na hřišti to bylo úplně naopak. Domácí hráli živelně a byli doslova hladoví po míči. Přestože jejich úspěšnost ve střelbě nebyla nijak závratná, tak díky 25 útočným doskokům si vypracovali více střeleckých příležitostí. My jsme byli na útočné polovině pomalí, zbrklí a dělali nevynucené chyby, kdy jsme dávali soupeři přihrávky do rukou, které nadšeně hrající domácí trestali a zcela zaslouženě vyhráli. My jsme předvedli asi nejhorší výkon v letošní sezóně.
Ještě nás čeká těžký boj o udržení. Positivem jsou snad jen zlepšující se výkony Jany Křížové, která musela zaskakovat na pozici pivota a zapojení dorostenek do rotace.
Za 14 dní nás čekají v domácím prostředí celky z Brna.