sokolnusle.sklub.cz

U19: Bojujeme o play-off

Brandýs nad Labem - Sokol Nusle 53:52 (26:28)
Josefusová Gabriela 19, Kunešová Kateřina 10, Kubálková Natálie 9 (6 zisků), Hrabětová Václava 4 (6 zisků), Bendová Edita 3, Burianová Daniela 2, Černá Barbora 2, Novotná Michaela 2, Svobodová Tereza 1, Lacinová Anna 0, Novotná Tereza 0

Utkání bylo odložené z důvodu naší rozsáhlé marodky v řádném termínu. Zápas jsme si prohráli sami vlastními chybami, kdy jsme soupeři dovolovali jednoduchá zakončení. Vyprodukovali jsme 26 ztrát, což je hodně vysoké číslo. Soupeř také nehrál nejpřesněji, ale na rozdíl od nás chyby trestal. Navíc jsme propadali na doskoku. Zaspali jsme úvod druhého poločasu, kdy nám domácí odskočili. V poslední čtvrtině jsme sice stahovali a dokonce vyrovnali, ale pak přišel zbytečný faul v závěru a domácí jednou šestkou rozhodli. Náš útok už úspěšný nebyl. Škoda, měli jsme na to vyhrát.

Sokol Nusle - Sokol Kladno 81:56 (47:32)
Kubálková Natálie 16, Kunešová Kateřina 14, Burianová Daniela 13, Josefusová Gabriela 13 (7 zisků), Bendová Edita 9, Lacinová Anna 6, Novotná Michaela 4, Hrabětová Václava 3, Novotná Tereza 3, Svobodová Tereza 0

V pátek jsme předehrávali zápas s možným soupeřem o play-off a po celou dobu jsme vedli. Bohužel jsme se neodpustili výpadky, hlavně v obranné fázi, které dostávaly soupeře do hry. Na druhou stranu se nám dařilo v útoku a tak jsme měli celý zápas víceméně pod kontrolou.

Sokol Nusle - Aritma Praha 65:35 (34:14)
Kubálková Natálie 15 (3x3), Novotná Michaela 12 (11 dosk.), Lacinová Anna 10, Hrabětová Václava 7, Josefusová Gabriela 7 (7 asist.), Kofroňová Kateřina 4, Svobodová Tereza 4, Bendová Edita 3, Melzerová Johana 3, Novotná Tereza 0

V nedělním derby s Aritmou jsme soupeři chtěli vrátit porážku z první poloviny soutěže. Hosté dorazili v oslabené sestavě, ale podali bojovný výkon. My jsme se oproti pátečnímu zápasu vyvarovali větších výpadků a zaslouženě vyhráli. Rozhodující náskok jsme si vytvořili ve druhé čtvrtině, kterou jsme vyhráli 20:4. Všechny hráčky se dostaly do rotace a i při prostřídaní se naše hra příliš nezměnila. Stále však děláme hloupé chyby na útočné polovině pramenící z malé snahy být více nebezpěční na koš v každém okamžiku. Větší prostor dostaly i mladší dorostenky. Míša Novotná zaznamenala dokonce double-double za 12 bodů a 11 doskoků.

Tyto 2 výhry nám dávají velkou šanci na konečné páté místo po základní části, ale jelikož je střed tabulky hodně vyrovnaný, tak udržet jej bude ještě těžké. Nicméně to máme ve svých rukách. Za 14 dní zavítáme na palubovky Plzně a Klatov, dalšími soupeři v boji o play-off.