sokolnusle.sklub.cz

1.liga žen: Výhra nad vedoucími SŠMH

Sokol Nusle - SŠMH Brno 78:75 po prodl. (37:37, 67:67)
Bakajsová Petra 22, Opočenská Mariana 22, Křížová Jana 19, Vondrášková Terezie 6, Haffnerová Tereza 5, Harcegová Miroslava 2, Kubálková Natálie 2, Hrabětová Václava 0, Josefusová Gabriela 0, Novotná Michaela 0

Dosavadní vedoucí celek soupeře přijel v sedmi hráčkách, ale v sedmi hráčkách stabilního kádru. My jsme byli posíleni o 2 hosty z VŠ Praha a obě posily, jak Petra Bakajsová, tak Mariana Opočenská odehrály velmi dobré utkání a obě zaznamenaly double-double. Naopak nám chyběla kapitánka Andrea Buldrová. Zápas byl velmi vyrovnaný a obě družstva se střídala ve vedení. My jsme měli v obraně problém s nejlepší hráčkou hostů Petrou Holešínskou, která si na nás "vykoledovala" 16 faulů. V bojovném a napínavém průběhu zápasu si nakonec hosté vypracovali 50 vteřin před koncem 4 bodový náskok. Po několika taktických faulech se nám podařilo snížit na 2 body a po "coast-to-coast" nájezdu Petry Bakajsové jsme 2,5 vteřiny před koncem srovnaly na 67:67. Pak jsme bohužel ještě faulovali nejlepší hráčku soupeře Petru Holešínskou a 0,5 vteřiny před koncem jí dali možnost rozhodnout. Peca však tlak nezvládla a nedala ani jednu "šestku" a šlo se do prodloužení. V něm jsme dali první 2 střely a mírný náskok už si nenechali vzít. Poslední střela hostů už byla neúspěšná a my tak slavili cenné vítězství. Prozatím nejlepší zápas odehrála v této sezóna Jana Křížová a v prodloužení odvedla zodpovědný výkon na rozehře Gábina Josefusová. Své první minuty a dokonce své první body zaznamenala další dorostenka Natálie Kubálková. Bohužel jsme na nějakou dobu přišli o Terku Vondráškovou, která si v první půlce vyvrkla kotník a zbytek utkání odehrála se sebezapřením.

Technický zápis z utkání zde.

Sokol Nusle - Valosun Brno "B" 70:83 (35:44)
Bakajsová Petra 18, Křížová Jana 17, Sládková Andrea 16, Opočenská Mariana 8, Mircová Eliška 5, Haffnerová Tereza 3, Kulíšková Lucie 3, Harcegová Miroslava 0, Hrabětová Václava 0, Kubálková Natálie 0, Novotná Michaela 0

Rezerva Valosunu přijela oproti sobotě posílená o 2 hráčky ŽBL týmu, my jsme byli doplněni o Andy Sládkovou a Elišku Mircovou. Hosté hráli velmi důrazně a byli přímočařejší v zakončení. Dobré utkání odehrály naše posily Petra Bakajsová a Andy Sládková, ale bohužel tentokrát jsme nestačili na perimetru. Valosun si hned na počátku vypracoval mírné vedení a v průběhu druhé čtvrtiny vedl dokonce dvouciferným rozdílem. Nám se porařilo snížit na rozdíl 4 bodů, ale pak jsme opět udělali několik chyb a hosté toho využili. Podobný průběh měla i druhá půle a hosté tak zaslouženě vyhráli. Velmi dobře zahrála opět Jana Křížová. V obou utkáních dostaly příležitost, byť malou, dorostenky a mohly posbírat další cenné minuty v 1.lize.

Za 14 dní nás čekají poslední zápasy základní části. V sobotu na BA Sparta a v neděli důležitý zápas v Nymburku.